VIDEO EXCLUSIV Chelsea - Leicester 4-2 a fost în direct pe Pro Arena & VOYO | Show total pe ”Stamford Bridge”, în sferturile de finală FA Cup

Chelsea Coventry City FA Cup Leicester City Manchester City Anglia
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 16:43
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 16:51

Meciul dintre Chelsea și Leicester City din sferturile de finală ale Cupei Angliei a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

Chelsea - Leicester 4-2

FINAL!

Min. 90+8 GOOOL Chelsea! Madueke duce scorul la 4-2, cu un șut fenomenal de la marginea careului!

Min. 90+2 GOOOL Chelsea! Palmer, călcăi splendid către Chukwuemeka, printre fundașii adverși. Englezul șutează elegant și poate aduce victoria londonezilor în sferturile FA Cup.

Min. 62 GOOOL Leicester! Mavididi ochește vinclul porții și îl execută pe Sanchez cu un șut de poveste de la marginea careului!

Min. 51 GOOOL Leicester! Disasi marchează un autogol incredibil!

MIN. 46 Începe a doua repriză, liderul din Championship încearcă imposibilul pe ”Stamford Bridge”!

MIN. 45+4 Pauză pe ”Stamford Bridge”, Chelsea o conduce cu 2-0 pe Leicester City după ce înscrie și Cole Palmer (45+1), din pasa lui Sterling.

Același Sterling a mai ratat o ocazie uriașă, singur cu portarul, în penultimul minut al primei reprize, înainte de golul lui Palmer.

MIN. 26 Penalty pentru Chelsea, ratează Raheem Sterling, portarul oaspeților Jakub Stolarczyk reușește să pareze șutul atacantului londonezilor!

MIN. 13 Marc Cucurella deschide scorul pentru Chelsea, după o fază construită minunat de Nicolas Jackson!

Echipele de start în Chelsea - Leicester City

CHELSEA

LEICESTER CITY

Știrea inițială

Sfertul de finală Chelsea - Leicester City din FA Cup este LIVE de la ora 14:45 pe Pro Arena și VOYO.

Chelsea este în continuare în criză - ocupă abia locul 11 în Premier League, în timp ce adversara de astăzi este liderul din Championship, divizia secundă din Anglia.

Două echipe s-au calificat deja, sâmbătă, în semifinalele Cupei Angliei, cea mai veche competiție fotbalistică a lumii.

Manchester City și revelația Coventry din liga secundă sunt în semifinalele FA Cup

Deținătoarea trofeului Manchester City (2-0 cu Newcastle) și revelația din Championship Coventry City (3-2 cu Wolverhampton Wanderers) sunt formațiile care își continuă drumul spre finala FA Cup.

De la ora 17:30, de asemenea LIVE pe Pro Arena și VOYO, Manchester United și Liverpool își vor disputa ultimul loc din semifinalele competiției.