VIDEO Ianis Hagi, o stea în Athletic Bilbao - Alaves din La Liga!

Ianis Hagi alaves Athletic Bilbao Gorka Guruzeta nico williams Stranieri
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 09:26
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 11:06

Mijlocașul român a prins mai bine de o jumătate de oră în meciul din ultima etapă de campionat.

Athletic Bilbao a învins-o sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, pe Alaves, într-un meci al etapei a 29-a din La Liga.

Oaspeţii au primit penalty în minutul 31, când Nico Williams l-a faultat în careu pe Andoni Gorosabel, scrie news.ro, dar portarul Unai Simon a apărat şutul lui Luis Rioja, iar după numai un minut Bilbao a deschis scorul.

Același Nico Williams a pasat, iar Gorka Guruzeta a înscris. Tot Guruzeta a marcat în minutul 37, majorând avantajul gazdelor.

Ianis Hagi a intrat în minutul 58 al întâlnirii Bilbao - Alaves 2-0

La Alaves, în minutul 58 a intrat pe teren şi Ianis Hagi.

Tricolorul a primit o stea de la Marca, la fel ca majoritate coechipierilor - doar Gorosabel și Javi Lopez au primit două (numărul maxim de stele este cinci), alături de antrenorul Garcia Plaza.

Însă scorul a rămas cel stabilit în prima repriză, 2-0 pentru Athletic Bilbao, care este pe locul 4 în La Liga, poziție de Champions League, cu 56 de puncte.

Alaves navighează la mijlocul clasamentului, aflându-se pe locul 13, cu 32 de puncte.