Ce pacat! MIHAELA BUZARNESCU - MADISON KEYS 1-6, 4-6 | Mihaela a incercat o revenire de senzatie pe final, dar a fost prea tarziu! Buzarnescu se opreste in optimi

Mihaela Buzarnescu live mihaela buzarnescu madison keys mihaela buzarnescu roland garros 2018 rezultat mihaela buzarnescu madison keys Roland Garros 2018 Tenis MIHAELA BUZARNESCU - MADISON KEYS, LIVE Roland Garros
Data publicarii: Duminica 03 Iunie 2018, 12:12
Data actualizarii: Duminica 03 Iunie 2018, 13:18

Mihaela Buzarnescu - Madison Keys, scor 1-6, 4-6, in optimi, la Roland Garros.

Set 2

4-6: Keys castiga partida si se califica in sferturi!  Buzarnescu a incercat o revenire incredibila, insa a fost prea tarziu pentru a intoarce scorul.
4-5:
Ce set, ce revenire pentru Buzarnescu! Mihaela se apropie nesperat, insa Keys va servi pentru meci.
3-5:
Buzarnescu reuseste break-ul si spera la o revenire spectaculoasa.
2-5:
Buzarnescu mai castiga un game, dar Keys va servi pentru castigarea meciului.
1-5:
Keys, la un singur game de calificarea in sferturi.
1-4:
Sportiva din Statele Unite ale Americii se apropie de castigarea partidei.
1-3:
Keys se distanteaza si in acest set.
1-2:
Keys reuseste break-ul! Buzarnescu nu se regaseste in acest meci.
1-1:
Keys egaleaza rapid.
1-0:
Mihaela incepe bine setul secund dupa o pauza de vestiar.

Set 1

1-6: Keys inchide setul dupa un ultim game care a durat 8 minute.
1-5:
Madison Keys ajunge la 5-1 dupa doar 15 minute de joc.
1-4:
Buzarnescu trece prin cel mai dificil moment de la Roland Garros! Keys conduce cu 4-1.
1-3:
Primul game castigat de Mihaela! Poate fi semnalul revenirii pentru sportiva din Bucuresti.
0-3:
Mihaela Buzarnescu are un start greu de meci.
0-2:
Keys reuseste break-ul! Inceput mai bun de meci pentru sportiva din Statele Unite ale Americii.
0-1:
Keys castiga "la zero" primul game, pe propriul serviciu.

Mihaela Buzarnescu - Madison Keys este partida care deschide ziua a opta de la Roland Garros. Meciul se va disputa cu incepere de la ora 12:00, pe  Philippe Chatrier, arena centrala a Open-ului francez.

Mihaela Buzarnescu este marea revelatie a acestui sezon, nu doar de la Roland Garros. Romanca a impresionat la competitia din Franta pe care a inceput-o de pe pozitia a 33-a in clasamentul mondial. In ierarhia virtuala a WTA, Buzarnescu este acum pe locul 30.

Madison Keys este finalista de anul trecut de la US Open, iar la ultimul turneu jucat a fost eliminata de Simona Halep in optimi, la Roma.