Simona Halep, Madrid 2019: Un nou dialog ciudat cu Daniel Dobre: "Stati prea aproape!"

Simona Halep belinda bencic daniel dobre Madrid Open 2019 Tenis Simona Halep, Madrid 2019: Un nou dialog ciudat cu Daniel Dobre: "Stati prea aproape!"
Data publicarii: Vineri 10 Mai 2019, 17:28
Data actualizarii: Vineri 10 Mai 2019, 17:34

Simona Halep a facut un meci incredibil cu Belinda Bencic la Miami Open 2019.

Simona Halep a castigat primul set al confruntarii cu Belinda Bencic, scor 6-2; iar apoi a pierdut primul set din turneu, la tiebreak.

Halep a apelat la Daniel Dobre, antrenorul care l-a inlocuit pe Darren Cahill, iar cei doi au avut din nou un dialog ciudat.

Simona Halep catre Daniel Dobre: Stati prea aproape

Antrenorul a venit pe teren pentru a-i dat indicatii Simonei Halep, insa aceasta s-a simtit sufocata, au reperat fanii care au urmarit partida pe WTA TV.

-Stati prea aproape
*Dobre vine si mai aproape*
-Stati prea aproape!!
-Ah scuze

In luna martie la Miami, Simona Halep si-a criticat tot staff-ul pentru ca a aplaudat reusitele adversarei. "Cand ratez vreo lovitura sau cand reuseste ea un punct sa nu mai aplaudati, da?", a fost cererea pentru care Halep a fost criticata. "Cand am nevoie, fiti putin mai energici, aplaudati", a mai spus Simona, iar antrenorul i-a promis ca vor face asta.

► Belinda Bencic, adversar de COSMAR pentru Simona Halep! Statistica infioratoare pentru romanca!

► FOARTE TARE! Cum a reactionat Simona Halep cand a aflat care e noua ei porecla!

► Naomi Osaka a CEDAT in fata Simonei Halep: "E o drama atat de mare in capul meu!"

► Echipament SOC pentru Simona Halep la Roland Garros 2019! Pe internet au aparut imagini cu costumatia pregatita de sponsor! FOTO

► Adversara Simonei Halep n-a mai jucat pe zgura de 3 ani: "Urasc suprafata asta!"

► Simona Halep - Belinda Bencic, semifinale Madrid 2019. Naomi Osaka, eliminata! Halep devine nr.1 daca va castiga turneul!