VIDEO Real Madrid, victorie clară cu Celta Vigo! Arda Guler, primul său gol pe ”Bernabeu”

Real Madrid - Celta Vigo Real Madrid Spania
Data publicarii: Duminica 10 Martie 2024, 22:11
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2024, 22:14

Real Madrid a câștigat categoric meciul de pe teren propriu cu Celta Vigo, scor 4-0, în etapa cu numărul 28 din La Liga.

Fosta campioană a Europei a deschis scorul în minutul 21 prin Vinicius și a intrat cu un avantaj de un gol la cabine.

În partea secundă, Celta Vigo a marcat de două ori în propria poartă. Guaita și Dominguez au mărit avantajul liderului din La Liga la trei goluri.

Real Madrid, victorie clară cu Celta Vigo

Arda Guler a închis tabela în minutul 90+4, al cinci minute după ce a fost introdus pe teren. Turcul l-a driblat pe portarul advers și a înscris primul său gol în tricoul echipei de pe ”Santiago Bernabeu”.

În urma acestui rezultat, Real Madrid a ajuns la 69 de puncte și este la șapte distanță de următoarea clasată, Girona. FC Barcelona completează podiumul, cu 61 de puncte.

În următoarea etapă, Real Madrid va evolua în deplasare cu Osasuna, în timp ce Celta Vigo va juca tot în deplasare, cu Sevilla.