FOTO Un gol în plus, un dinte în minus! :) Lucas Torreira și-a scos singur dintele, la câteva minute după golul marcat pe San Siro

Lucas Torreira Fiorentina Inter Milano Serie A Campionate externe
Marcu Czentye
Data publicarii: Duminica 20 Martie 2022, 10:40
Data actualizarii: Duminica 20 Martie 2022, 10:51

Lucas Torreira a fost eroul Fiorentinei în deplasarea pe San Siro, unde florentinii au reușit să o încurce pe Inter Milano în lupta pentru titlu.

Mijlocașul uruguayan al clubului de fotbal ACF Fiorentina, Lucas Torreira a fost notat cu 7,1 de WhoScored în meciul încheiat la egalitate, scor 1-1, între Internazionale Milano și Fiorentina, din cadrul etapei cu numărul 30 din Serie A

În minutul 50 al confruntării, Torreira a pătruns inteligent în careul milanezilor și a deschis scorul pe San Siro, din pasa argentinianului Nicolas Gonzalez.

• Tottenham transferă din Serie A! Un fundaș face pasul către Premier League

Lucas Torreira a adus un punct Fiorentinei în deplasarea de la Milano

Câteva minute mai târziu, fotbalistul din Uruguay a fost lovit în față de un adversar și a fost remarcat de suporteri deplasându-se la marginea terenului, unde medicul echipei i-a acordat o bilă de vată.

Metro informează că Lucas Torreira și-a scos singur dintele, în timp ce se afla pe teren și a încheiat partida ca integralist, în ciuda durerilor resimțite inițial.

Întâmplarea a fost confirmată de postarea publicată de Lucas Torreira pe rețelele sociale, în care Torreira a făcut haz de propriul necaz, scriind: „+ 1, - 1 dinte”, în descrierea unui selfie care îl arată rămas fără unul din cei doi incizivi central superiori.

La 5 minute după golul înscris de Torreira - fotbalist împrumutat de Arsenal FC la Fiorentina, până în 30 iunie 2022 - olandezul Denzel Dumfries a egalat, cu o lovitură de cap, iar o ratare uriașă a chilianului Alexis Sanchez în ultimele minute de joc le-a permis rivalilor de la AC Milan să urce confortabil pe prima poziție a clasamentului, în urma victoriei de la Cagliari, scor 1-0.