Pisa, victorie importantă în cursa pentru revenirea în Serie A. George Pușcaș, un nou gol marcat în Italia

Pisa George Puscas Serie B Stranieri
Data publicarii: Duminica 13 Martie 2022, 18:35
Data actualizarii: Duminica 13 Martie 2022, 18:54

După o perioada dezastruoasă petrecută la Reading, George Pușcaș pare să-și fi revenit la Pisa, în Serie B.

Transferat la începutul lunii februarie în Italia, atacantul de 25 de ani s-a acomodat rapid la Pisa, echipă pentru care reușește să marcheze constant.

Internaționalul român a reușit să marcheze în cel mai recent meci jucat de Pisa în Serie B, în etapa 29.

Partida cu Cremonese a fost una foarte importantă, iar după victoria cu 3-0, Pisa a urcat pe primul loc în campionat, cu 55 de puncte. Pe locul doi se află Lecce, cu 54 de puncte, iar podiumul este completat de Cremonese, cu 53 de puncte.

Introdus în teren în minutul 65, George Pușcaș a stabilit scorul final, cu un gol marcat în minutul 89. De când s-a transferat în Serie B, atacantul român are deja trei reușite.