Liga 2

Toate transferurile facute de cluburile din Liga 2. Echipele care se lupta pentru promovare au realizat cele mai importante mutari

Perioada de transferuri in divizia secunda s-a incheiat, iar cluburile mai pot aduce doar jucatori liberi de contract. 

SPORT.RO
Data publicarii: Miercuri 10 Februarie 2021, 13:15
Data actualizarii: Miercuri 10 Februarie 2021, 13:53

Cluburile din Liga 2 au putut transfera jucatori pana pe data de 9 februarie, urmand ca dupa aceasta limita sa poata legitima doar fotbalisti care au fost declarati liberi de contract inainte de 8 ianuarie 2021.Turris Oltul Turmu Magurele s-a retras din campionat si tot lotul de jucatori s-a imprastiat, in timp ce CSM Slatina nu a inregistrat deocamdata niciun transfer. Cele mai importante mutari au fost realizate de echipele care lupta pentru promovarea in Liga 1, dar majoritatea lor covarsitoare s-au facut fara suma de transfer sau prin imprumuturi.  

 

FCU CRAIOVA 1948

Antrenor: Ovidiu Stinga (nou)

Veniri: Denis Ispas (Turris), Adrian Voicu (Turris), Arsene Luboya (Comuna Recea), Mario Enache (ACSO Filiasi / imprumut incheiat)

Plecari: Marius Avram (CS Afumati), Marius Albastroiu (ACSO Filiasi), Alexandru Munteanu (FC Voluntari / imprumut incheiat) 

 

VIITORUL PANDURII TG. JIU

Antrenor: Flavius Stoican (confirmat)

Veniri: Catalin Pirvulescu (Turris), Alin Tegle (CSU Craiova 2 / imprumut), Alin Buleica (Turris), Razvan Vulpe, Vladut Buturca (ACSO Filiasi), Razvan Gunie (Luceafarul Oradea / imprumut incheiat)

Plecari: Dacian Dunca (Petrolul), Alexandru Core (Minaur Baia Mare / imprumut), Goran Paunchici (CS Ghiroda / imprumut), Florin Lungu (Luceafarul Oradea / imprumut) 

 

FC RAPID 1923

Antrenor: Nicolae Grigore (confirmat)

Veniri: Luca Florica (FC Hermannstadt / imprumut), Bogdan Barbu ("U" Cluj / imprumut), Alexandru Ionita (UTA Arad), Emmanuel Ernest (Sporting Rosiori), Horatiu Moldovan (UTA Arad), Octavian Ursu (UTA Arad), Ivica Zunici (CFR Cluj), Sabin Iosif (ASU Poli Timisoara), Ciprian Popescu (Sport Team Bucuresti), Valentin Margarit (FC Hermannstadt / imprumut), Harrison Devenish-Meares (liber de contract)

Plecari: Bogdan Manole (Chiajna), Alexandru Pop (Minaur Baia Mare), Vlad Mocioaca (Viitorul Daesti / imprumut), Catalin Tira (Suduva Marijampole), Alexandru Dulca (CSM Resita), Alin Fica (CFR Cluj / imprumut incheiat), Radu Crisan (Astra / imprumut incheiat), Stefan Lefter (CS Hunedoara / imprumut), Tiberiu Coman (CS Mioveni / imprumut)

 

DUNAREA CALARASI

Antrenor: Cristian Pustai (confirmat)

Veniri: Radu Crisan (Astra Giurgiu / imprumut), Cristian Puscas (Turris), Robert Ganea (CS Tunari), Baudouin Kanda (Chiajna), Luca Tache (Dinamo 2)

Plecari: Adrian Zaluschi (Minaur Baia Mare)

 

ASU POLI TIMISOARA 

Antrenor: Dan Alexa (confirmat)

Veniri: Pavle Radunovici (FK Rad), George Paduraru (Ripensia), Ionut Cioinac (Turris), Cristian Bocsan (CS Ghiroda), Romario Rus (Comuna Recea), Vlad Bate (CS Ghiroda / imprumut incheiat), Demetris Cristodulo, Rares Birlovean, Alexandru Gaspar, Robert Ehling (Fortuna Becicherecu Mic / imprumuturi incheiate)

Plecari: Bogdan Vasile (Unirea Slobozia), Sabin Iosif (FC Rapid 1923), Raul Vidrasan (Unirea Ungheni / imprumut), Alexandru Popescu (Aerostar), Rares Toader (FCSB / imprumut incheiat), Vlad Bate (Fortuna Becicherecu Mic / imprumut), Ilie Velcan (CS Ghiroda / imprumut), Demetris Cristodulo (CSM Resita)

 

FC UNIVERSITATEA CLUJ

Antrenor: Costel Enache (confirmat)

Veniri: Donald Acka (Poli Iasi), Lucas Chacana (Poli Iasi), Derick Chuka Ogbu (El Ittihad), Iulian Anca-Trip (Aerostar Bacau), Andrei Rauta (Petrolul), Rares Sburlea (Kids Tampa / imprumut)

Plecari: Gabriel Tamas (FC Voluntari), Bogdan Barbu (FC Rapid 1923 / imprumut), Cosmin Vatca (Viitorul Selimbar), Yaniv Segev (Aerostar Bacau / imprumut), Denis Maneran (Unirea Ungheni / imprumut), George Florescu (contract reziliat), Matias Roskopf (Calgary Cavalry FC), Dorin Goga (retras din activitate)

 

FC METALOGLOBUS BUCURESTI

Antrenor: Gabriel Manu (confirmat)

Veniri: Aguinaldo Mendes Veiga (Real SC Queluz), Manuel Botici (Petrolul / imprumut), Alexandru Potecea (CS Tunari)

Plecari: Omar Kassabji (FC Voluntari / imprumut incheiat), Iulian Raduta (Mostistea Ulmu), Alexandru Radu, Rares Simionescu, Dacian Dunca (CSO Plopeni / imprumutati)

 

FK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC 

Antrenor: Valentin Suciu (confirmat)

Veniri: Andras Meszaros (SKF Sered), Kristof Pal, Csongor Simo (Zalaegerszegi / imprumuturi incheiate)

Plecari: Eder Gonzalez, Kristof Pal (Sepsi), Valentin Haberkon (FC Rieti), Norbert Janos, Csongor Simo (Odorheiul Secuiesc / imprumuturi), Barna Antal (KSE Tg. Secuiesc / imprumut)

 

ACS PETROLUL 52 PLOIESTI

Antrenor: Viorel Moldovan (confirmat)

Veniri: Romario Moise (Astra / imprumut), Silviu Pana (Turris), Stefan Barboianu (Turris), Sergiu Arnautu (Chiajna / imprumut), Vlad Mitrea (Sepsi / imprumut), Viorel Lica (Farul), Dacian Dunca (Viitorul Tg. Jiu)

Plecari: Andrei Rauta ("U" Cluj), Manuel Botici (Metaloglobus / imprumut), Sory Ibrahim Diarra (Unirea Slobozia / imprumut), Bryan Mendoza (FC Botosani / imprumut incheiat), Razvan Matis (FC Viitorul / imprumut incheiat), Steve Beleck (contract reziliat), Stefan Georgescu (Unirea Dej), Alexandru Dumitru (Delta Tulcea / imprumut incheiat), Ben Levy (Hapoel Umm al-Fahm), Flavius Bodea (Somesul Dej / imprumut)

 

SCM GLORIA BUZAU 

Antrenor: Ilie Stan (confirmat)

Veniri: Gheorghe Andronic (Speranta Nisporeni), Cristian Postoarca (Dacia Unirea Braila), Daniel Vartej (CS Afumati), Madalin Socol (CSM Rm. Sarat)

Plecari: Dragos Huiban (CSA Steaua), Alexandru Piftor (Ripensia), Lucian Dumea (Poli Iasi / imprumut incheiat)

 

CS MIOVENI 

Antrenor: Alexandru Pelici (confirmat)

Veniri: Daniel Serbanica (FC Arges), Andrei Panait (FC Arges), Stefan Blanaru (Turris), Razvan Ducan (FCSB / imprumut), Marian Serban (CSU Craiova / imprumut), Tiberiu Coman (FC Rapid 1923 / imprumut), Leonard Alexandrescu (Daco-Getica Bucuresti) 

Plecari: Eitan Velblum (Bnei Yehuda Tel Aviv / imprumut incheiat), Andrei Trascu (Unirea Slobozia / imprumut), Valentin Sima (Stiinta Miroslava / imprumut), Fabrizio Constantin (Unirea Bascov / imprumut), Andre Jose Cozma (FC Arges / imprumut incheiat), Marius Calinoiu (Unirea Bascov / imprumut) 

 

FC FARUL CONSTANTA 1920

Antrenor: Ianis Zicu (confirmat)

Veniri: Liviu Mihai (Turris), Ilie Damascan (Turris), Vlad Rusu (Viitorul Tg. Jiu / imprumut), Vlad Gisa (Turris), Marius Savu (Star Sport Arges / imprumut), Daniel Micula (Gaz Metan Medias / imprumut)

Plecari: Denis Hordouan (Somesul Dej), Viorel Lica (Petrolul)

 

TURRIS OLTUL TURNU MAGURELE 

Echipa s-a retras din campionat si tot lotul de jucatori a ramas liber de contract. 

 

CSM RESITA 

Antrenor: Alin Minteuan (confirmat)

Veniri: Alexandru Dulca (FC Rapid 1923), Alexandru Salcianu (Turris), Claudiu Matis (ACS Poli Timisoara), Alexandru Sima (FC Viitorul / imprumut), Sergiu Borz (Viitorul Cluj / imprumut), M. Veca (SG Bornheim), Demetris Cristodulo (ASU Poli Timisoara)

Plecari: Deivydas Matulevicius (contract reziliat), Lucian Costache (Condal Club Norena), Luis Spinu, Ionut Gaman, Robert Dalea (Progresul Ezeris / imprumutati), Ovidiu Rasoveanu (FC Arges / imprumut incheiat), Bruno Vasiu (CSM Deva)

 

FC RIPENSIA TIMISOARA 

Antrenor: Cosmin Petruescu (confirmat)

Veniri: Alexandru Piftor (Gloria Buzau), Madalin Sturzu (LPS Banatul Timisoara), Robert Miklos (ACS Dumbravita / imprumut), Cristian Padurariu (ACS Poli Timisoara / imprumut)

Plecari: Haralambie Mociu (UTA Arad), George Paduraru (ASU Poli Timisoara), Alin Burdet (Comuna Recea), Ivan Urvantev (contract reziliat), Adrian Neacsu (CS Hunedoara)

 

CSM SLATINA

Antrenor: Dinu Todoran (nou)

Veniri: - 

Plecari: - 

 

CONCORDIA CHIAJNA 

Antrenor: Claudiu Niculescu (nou)

Veniri: Bogdan Manole (FC Rapid 1923), Gabriel Deac (FC Arges), Stefan Paduret (Astra), Marian Obedeanu, Georgian Misu (Mostistea Ulmu / imprumuturi incheiate), Ionut Paun (Flacara Moreni / imprumut incheiat), Theodor Butoiu (Star Sport Arges / imprumut) 

Plecari: Sergiu Arnautu (Petrolul / imprumut), Stelian Cucu (Otelul Galati), Philippe Nsiah (CSA Steaua), Baudouin Kanda (Dunarea Calarasi), Daniel Isvoranu (CS Tunari / imprumut), Bogdan Visan (SCM Zalau), Karim Safsaf (Rapide Oued Zem), Christos Intzidis (contract reziliat), Daniel Cirjan (FC Romania Londra), Georgian Misu (Metalul Buzau / imprumut)

 

ACS COMUNA RECEA 

Antrenor: Florin Fabian (nou)

Veniri: Alin Burdet (Ripensia Timisoara), Paul Batin (Minaur Baia Mare), Andrei Gal (Pandurii Tg. Jiu), Bryan Mendoza (FC Botosani / imprumut), Alin Fica (CFR Cluj / imprumut)

Plecari: Arsene Luboya (FCU Craiova), Romario Rus (ASU Poli Timisoara), Vlad Opris (Sportul Simleu), David Simion (Somcuta Mare), Ante Bakmaz (contract reziliat)

 

FC UNIREA 04 SLOBOZIA

Antrenor: Adrian Mihalcea (nou)

Veniri: Bogdan Vasile (ASU Poli Timisoara), Andrei Trascu (CS Mioveni / imprumut), Marius Ciobanu (Academica Clinceni), Christ Afalna (Somus Falticeni / imprumut), Sory Ibrahim Diarra (Petrolul / imprumut), Cosmin Saizu (Poli Iasi / imprumut), Denis Ciofu (Poli Iasi / imprumut), Oktay Ozkara, Daniel Radu (FC Voluntari 2 / imprumuturi)

Plecari: Flavius Dumbraveanu (Unirea Ungheni), George Tudor (Dacia Unirea Braila), Radu Pocol (FC Viitorul / imprumut incheiat), Adrian Stoianovici (UTA Arad / imprumut incheiat), Daniel Unguru (Gilortul Tg. Carbunesti), Alexandru Musca (CS Hunedoara), Alexandru Chebac (contract reziliat), Ricardo Mihalache (Cehlaul Piatra Neamt)

 

CS AEROSTAR BACAU 

Antrenor: Daniel Munteanu (confirmat)

Veniri: Danut Munteanu (CSM Focsani), Yaniv Sagev ("U" Cluj / imprumut), Stejarel Visinar (Foresta Suceava / imprumut incheiat), Alexandru Popescu (ASU Poli Timisoara) 

Plecari: Andu Moisi (CSM Focsani), Stejarel Visinar (Bucovina Radauti / imprumut), Alexandru Zaharia (Poli Iasi / imprumut incheiat), Francois Yabre (contract reziliat), Iulian Anca-Trip ("U" Cluj), Marius Chelaru (Bradu Borca), Serban Tirla ("U" Cluj / imprumut incheiat)

 

PANDURII TG. JIU 

Antrenor: Calin Cojocaru (confirmat)

Veniri: Stefan Rachisan (SR Municipal Brasov), Ovidiu Rasoveanu (FC Arges / imprumut), Daniel Filip (Gloria Lunca Teuz Cermei), Carlos Corduneanu (Stiinta Miroslava)

Plecari: Alexandru Vasilescu (Axiopolis Cernavoda), Iulian Stefan (Academica Clinceni), Martin Remacle (FC Voluntari), Andrei Gal (Comuna Recea), Alexandre Castaing (Lorca FC), Albert Cornicioiu, Alexandru Cutitoiu (ACSO Filiasi / imprumuturi), Leonard Gheorghe (Gilortul Tg. Carbunesti / imprumut), Adrian Tanasoiu (Somuz Falticeni / imprumut)

CITESTE SI
STIRILE ZILEI


Modifică setările cookies