Jean Vladoiu CFR Cluj FC Arges Superliga „Pentru CFR se judecă în alt fel”. Jean Vlădoiu, dezamăgit de arbitraj după înfrângerea suferită de FC Argeș
Data publicarii: Sambata 21 August 2021, 23:45
Data actualizarii: Sambata 21 August 2021, 23:57

FC Argeș a pierdut meciul de pe teren propriu din etapa a șasea cu CFR Cluj, 0-1.

CFR Cluj s-a impus în a șasea etapa din Liga 1 contra celor de la FC Argeș. Astfel, echipa pregătită de Marius Șumudică e singura care a acumulat punctaj maximum în Liga 1.

Însă la finalul partidei de la Argeș, Jean Vlădoiu, președintele clubului, s-a declarat nemulțumit de arbitraj și a acuzat că aceeași fază pentru CFR se judecă altfel.

„De când am venit la Pitești, toți jucătorii sunt plătiți la zi. Nu avem niciun leu datorie.

Legat de joc, sunt dezamăgit, sunt trist. Și nu numai la noi, și la Mioveni am văzut asta. Greșeala e omenească, dar pentru CFR se judecă într-un fel, pentru noi în alt fel”, a dezvăluit Jean Vlădoiu la finalul meciului.

Cristi Tănase susține și el că clujenii nu meritau victoria. Fostul jucător de la FCSB a mărturisit că în a doua repriză argeșenii au dominat gruparea din Gruia.

Am dominat CFR Cluj, nu cred că meritam să pierdem în această seară. Un rezultat de egalitate era echitabil. Doar golul au avut în plus față de noi.

Eu cred că s-a văzut oboseala la ei în a doua repriză”, a precizat Cristi Tănase la finalul partidei.