Inter 5-0 Sahtior | MASACRU in 10 minute: Lautaro si Lukaku au bombardat-o pe Sahtior! Sevilla - Inter in finala Europa League!

Europa League FC Sevilla Inter Milano Manchester United Sahtior Donetk Europa League
Live Blog
Europa League
Data publicarii: Luni 17 August 2020, 21:17
Data actualizarii: Luni 17 August 2020, 23:55

Urmarim si comentam impreuna meciurile din semifinalele Europa League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

23:46 17 Aug

Fluier final in Germania! Inter a zdrobit-o pe Sahtior in semifinala, scor 5-0, si a obtinut biletele pentru ultimul act al Europa League!

Sevilla - Inter este finala, programata vineri, 21 august, de la ora 22:00.

23:44 17 Aug

Lukaku e o 'masina de goluri'! :D

23:42 17 Aug

GOOOL Inter! Lukaku reuseste dubla cu un sut puternic dupa un sprint de la jumatatea terenului. Italienii inscriu 3 goluri in 10 minute si isi asigura prezenta in finala.

23:35 17 Aug

GOOOL Inter! Dupa assist-ul la golul 2 al lui Lautaro, Lukaku a inscris si el, primind pasa decisiva in careu de la Martinez.

23:32 17 Aug

GOOOL Inter! Lautaro reuseste dubla in minutul 74, dupa o pasa a lui Lukaku, iar italienii sunt la 15 minute de finala Europa League!

23:29 17 Aug
Lukaku isi incearca si el norocul in fata portii lui Pyatov, insa suteaza mult prea incet pentru a-i pune problemele goalkeeper-ului lui Sahtior.
23:21 17 Aug

GOOOL Inter! D'Ambrosio mareste scorul cu o lovitura cu capul, in minutul 64, dupa un corner, in urma caruia mingea ii ajunge direct pe cap.

23:19 17 Aug
Junior Moraes rateaza cea mai importanta ocazie a lui Sahtior! In minutul 62, el trimite mingea spre poarta din careu, insa Handanovic respinge cu corpul, iar apoi un coechipier protejeaza balonul pentru a evita egalarea.
23:05 17 Aug

Lautaro rateaza o prima ocazie importanta in repriza secunda. Pyatov a reusit sa respinga balonul. Jucatorul lui Inter a facut un fault in atac inainte de sut.

22:47 17 Aug

Pauza in a doua semifinala a Europa League. Inter are avantaj minim pe tabela dupa primele 45 de minute.

22:43 17 Aug
Sahtior Donetk rateaza o ocazie importanta in minutul 43. Mingea a trecut putin peste transversala.
22:27 17 Aug
Inter rateaza o ocazie uriasa in minutul 26. D'Ambrosio, in fata portii goale, si Lautaro nu reusesc sa trimita mingea in plasa, iar scorul ramane neschimbat.
22:22 17 Aug

Cu golul din aceasta seara, Lautaro a ajuns la 20 de reusite in acest sezon.

22:19 17 Aug

GOOOL Inter! Lautaro primeste o centrare perfecta de la Barella si inscrie cu capul.

22:15 17 Aug
Vor reusi Lukaku si Lautaro sa inscrie vreun super-gol in aceasta seara?

22:00 17 Aug

A inceput meciul care va decide a doua finalista a Europa League! :)

21:06 17 Aug
INTER - SAHTIOR

Echipele de start:

15:40 17 Aug
Inter - Sahtior, LIVE TEXT, de la 22:00

Castigatoarea celei de-a doua semifinale o va intalni in actul final din Europa League pe Sevilla. Ibericii s-au impus in fata lui Manchester United, duminica, scor 2-1.

Inter porneste ca favorita partida din aceasta seara, insa Sahtior a aratat, de asemenea, o forma foarte buna in ultimele partide. In sferturi, ucrainenii s-au impus cu 4-1 in fata lui Basel, in timp ce Intera invins-o pe Leverkusen, scor 2-1.
Ambele echipe sunt neinvinse intr-un meci oficial de peste 10 meciuri si se vor lupta in aceasta seara pentru un loc in marea finala.

Mircea Lucescu: "Cred ca Sahtior e superioara in acest moment!"

Antrenorul roman le-a antrenat atat pe Inter, cat si pe Sahtior in cariera. Cu ucrainenii a reusit unele dintre cele mai mari performante si a ramas in continuare un apropiat al echipei:

"Acestia sunt ca si copiii mei, intelegeti? Multi dintre ei au crescut cu mine. Si la Inter tin, dar...
Cred ca Sahtior e superioara in acest moment. Si nu numai ca au jucatori care evolueaza de mult timp impreuna, dar au si experienta europeana. In acesti ani au perfectionat jocul pe spatii scurte, iar brazilienii sunt exceptionali. Actualul antrenor, Luis Castro, aplica aceeasi filozofie ca a mea. Niciunul dintre acesti brazilieni nu vine titular la echipa, trebuie sa astepte si sa-si gaseasca locul", a spus Mircea Lucescu pentru Gazzeta dello Sport.

23:58 16 Aug

Ibericii isi vor afla adversarii maine seara, cand era programat duelul dintre Inter si Sahtior Donetk.

23:55 16 Aug

Fluier final in Germania. Sevilla obtine calificarea in finala Europa League dupa 2-1 cu Manchester United.

23:38 16 Aug

GOOOL Sevilla! De Jong primeste o centrare perfecta in fata portii si inscrie, ducandu-si echipa in avantaj cu mai putin de 15 minute inainte de final.

23:34 16 Aug
Jordan iroseste o ocazie buna a Sevillei, trimitand in zid mingea dupa o lovitura libera.
23:14 16 Aug

Bounou este eroul Sevillei in aceste momente, goalkeeper-ul reusind sa tina inchisa poarta pentru jucatorii lui Manchester United.

23:09 16 Aug

Manchester United rateaza prima ocazie importanta a reprizei secunde. Martial si Rashford isi incearca norocul in careu, insa Bounou nu lasa mingea sa intre in poarta.

23:05 16 Aug
Oare o sa fie cu noroc? :)

22:49 16 Aug

Pauza in Cologne. Cele doua echipe sunt la egalitate, 1-1, dupa primele 45 de minute.

22:47 16 Aug

Rashford a ratat ultima ocazie importanta a primei reprize. El a intarziat sa suteze, iar mingea i-a fost furata in careu de un adversar.

22:33 16 Aug
Martial si-ar fi putut duce echipa in avantaj in minutul 33, insa sutul sau a trecut peste poarta lui Bounou.
22:27 16 Aug

GOOOL Sevilla! Ocampos profita de o gafa uriasa a fundasilor lui United si ii trimite o minge in careu lui Suso, care finalizeaza cu un sut pe deasupra lui De Gea.

22:14 16 Aug

Manchester United rateaza o ocazie uriasa in minutul 13. Fred incearca sa majoreze scorul din interiorul careului, insa sutul sau nu reuseste sa ajunga in poarta.

22:10 16 Aug

Reusita lui Bruno Fernandes se adauga unei serii impresionante...

22:08 16 Aug

GOOOL Manchester United! Bruno Fernandes a inscris dintr-un penalty executat impecabil.

Arbitrul a dat lovitura de la 11 metri dupa un fault dur asupra lui Rashford.

21:59 16 Aug
A inceput meciul! Cine castiga biletele pentru finala?

21:43 16 Aug
Stadionul din Cologne este pregatit pentru meci! :D

21:10 16 Aug
SEVILLA - MANCHESTER UNITED

20:54 16 Aug
Se implinesc 17 ani de cand Cristiano Ronaldo a debutat la Manchester United. Cum ar fi fost daca englezii l-ar mai fi avut pe superstarul portughez in echipa? :)

14:01 16 Aug
Bruno Fernandes este golgheterul competitiei cu 7 goluri in 9 meciuri! Inscrie si diseara?
Un mic preview al meciului de diseara :)
14:00 16 Aug
Interventie incredibila pentru Yassine Bonou!
13:59 16 Aug
Ever Banega, maestrul de la mijloc! :)
13:57 16 Aug
Harry Mcguire si o interventie incredibila prin care si-a salvat echipa!
13:55 16 Aug
Super prestatie pentru Anthony Martial in meciul cu Copenhaga! Se prezinta la fel si diseara? :)
13:50 16 Aug

Sevilla, echipa-record la capitolul trofee in Europa League se lupta pentru a-si trece in palmares inca un trofeu. Ibericii au trecut de CFR Cluj in saisprezecimile Europa League, insa fara sa obtina o victorie in fata romanilor. Ulterior au mai eliminat echipe precum AS Roma si Wolverhampton.

De cealalta parte, Manchester United are in palmares troefeul Europa League din sezonul 2016/2017, atunci cand a invins-o pe Ajax in finala. 'Diavolii rosii' au ajuns pana in semifinala trecand de echipe precum Club Brugge, LASK Linz si FC Copenhaga.

Cele doua s-au intalnit in sezonul 2016/2017 in saisprezecimile Champions League, acolo unde spaniolii au invins in retur dupa 0-0 in meciul tur si s-au calificat mai departe.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • Sevilla - Manchester United, LIVE TEXT de la 22:00 | Duel de FOC in prima semifinala din Europa League! Se indreapta spaniolii spre un nou trofeu?