VIDEO Au luptat până la final! Liverpool a dat lovitura în ultimul minut de joc: cum arată clasamentul în Premier League

Liverpool Premier League Anglia
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2024, 19:40
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2024, 19:52

Liverpool a învins la limită în deplasare, cu scorul de 1-0, pe Nottingham Forest, printr-un gol marcat în minutul 90+9 de Darwin Nunez.

Formația pregătită de Jurgen Klopp au obținut cele trei puncte din confruntarea cu Nottingham, graţie reuşitei lui Darwin Nunez, intrat în joc în repriza secundă, care a trimis mingea în poartă cu capul, în ultimul minut de prelungiri.

Graţie acestui succes, Liverpool s-a distanţat la patru puncte de Manchester City, campioana en titre, care joacă în această etapă în derby-ul cu United.

Liverpool şi Manchester City se vor întâlni în etapa viitoare, pe Anfield, într-un meci extrem de important în lupta pentru câştigarea titlului de campioană în acest sezon.

Liverpool l-a contactat pe agentul lui Xabi Alonso

La finalul lunii ianuarie, Jurgen Klopp (56 de ani) a făcut un anunț care i-a luat prin surprindere pe fanii lui Liverpool.

Antrenorul german al ”cormoranilor” și-a anunțat plecarea de la echipă la finele acestui sezon, chiar dacă mai avea un contract valabil până în 2026.

Așa cum a anunțat presa internațională încă de acum câteva săptămâni, Xabi Alonso (42 de ani) se numără printre favoriții conducerii lui Liverpool pentru postul de antrenor principal al echipei.

Fostul mijlocaș spaniol face senzație ca antrenor la Bayer Leverkusen, cu care este neînvins în acest sezon de Bundesliga și este pe primul loc, la o distanță de opt puncte față de urmăritoarea Bayern Munchen.