WIMBLEDON 2019: Asa ceva se intampla foarte rar! Eroare incredibila a Simonei Halep in meciul cu Cori Gauff

Wimbledon 2019 Cori Gauff Simona Halep Simona Halep - Cori Gauff Tenis WIMBLEDON 2019: Asa ceva se intampla foarte rar! Eroare incredibila a Simonei Halep in meciul cu Cori Gauff
Data publicarii: Luni 08 Iulie 2019, 17:26
Data actualizarii: Luni 08 Iulie 2019, 17:35

Simona Halep a castigat primul set al partidei cu Cori Gauff de la Wimbledon 2019, scor 6-3.

La 15 ani, Cori Gauff a inceput in forta meciul cu Simona Halep, insa a sfarsit prin a pierde primul set destul de categoric, 3-6. Cori a fortat-o insa tot timpul pe Simona Halep pana la limita, care a avut si un moment de cumpana, pe care insa l-a trecut cu bine si a putut continua lupta pentru calificarea in sferturile de la Wimbledon 2019.

Simona Halep, 3 duble greseli la rand!

Intr-un mod incredibil, Simona Halep a facut trei duble greseli in primul set, la 1-2 pentru Cori Gauff, cand incerca sa-si castige serviciul. Experienta Simonei Halep si-a spus cuvantul deoarece romanca a revenit de la 15-40 si a castigat punctul, reusind sa egaleze la 2. De acolo. Simona Halep a reusit un break pentru 3-2 si a continuat perfect pana a inchis primul set cu 6-2.

Vezi aici toate fazele de la meciul Simona Halep - Cori Gauff, optimi Wimbledon 2019!