Haaland i-a INFURIAT pe spanioli dupa gestul AROGANT facut in fata lui Bono! Cum a explicat atacantul

Erling Haaland Bono Borussia Dortmund Champions League FC Sevilla Liga Campionilor Haaland i-a INFURIAT pe spanioli dupa gestul AROGANT facut in fata lui Bono! Cum a explicat atacantul
Data publicarii: Miercuri 10 Martie 2021, 09:07
Data actualizarii: Miercuri 10 Martie 2021, 09:42

Borussia Dortmund a facut 2-2 cu FC Sevilla pe teren propriu si s-a calificat in sferturile de finala in Champions League.

Nemtii castigasera turul din Spania cu 3-2. In meciul disputat pe Signal Iduna Park s-a petrecut o faza care cu greu se ma putea repeta pe un stadion de fotbal. In minutul 48 Erling Haaland a inscris pentru 2-0, insa arbitrul Cakir a intors faza si a dat penalty pentru Dortmund pentru un fault petrecut cu un minut inainte.

Penalty-ul a fost executat tot de Haaland, insa portarul Bono a intervenit si a avut un gest de sfidare la adresa norvegianului.

Insa, surpriza, arbitrul a decis repetarea loviturii de pedeapsa intrucat pe reluari s-a putut observa ca portarul marocan nu a avut macar un picior pe linia portii in momentul executarii penalty-ului.

Haaland a inscris din a doua incercare si s-a 'razbunat' pe Bono facand de asemeena un gest ofensator la adresa portarului, fapt ce a declansat furia jucatorilor Sevillei. Situatia a fost pe cale sa degenereze, mai multi fotbalisti ai Sevillei alergandu-l pur si simplu pe Haaland, insa in cele din urma nervii s-au calmat.

"Am ratat si Bono a ras de mine. Asa ca am sutat din nou, am inscris iar el nu a mai ras. Cand el mi-a tipat in fata la primul penalty, m-am gandit ca mai bine as inscrie inca un gol si asta s-a intamplat si a fost grozav. Este ceva normal in aceasta lume", a declarat Erling Haaland dupa meci.