Cristiano Ronaldo, DAT AFARA DIN Champions League: Juventus 3-2 Porto! Dortmund, egalata in final: 2-2 cu Sevilla! Dubla Haaland! Porto si Borussia sunt in sferturi!

uefa champions league Borussia Dortmund FC Porto FC Sevilla juventus Liga Campionilor
Live Blog
Champions League
Data publicarii: Miercuri 10 Martie 2021, 00:46
Data actualizarii: Miercuri 10 Martie 2021, 03:51

Juventus o bate pe Porto si egalieaza scorul celor doua manse, 4-4, dar nu merge mai departe! Porto e avantajata de regula golurilor marcate in deplasare: a punctat de doua ori la Torino! Borussia castiga cu 5-4 la general in fata Sevillei!

00:46 10 Mar
FINAAAL! Cu un om in minus si condusa cu 2-1 din minutul 63, Porto a rezistat pana la final si s-a calificat in sferturile Champions League!!!
00:39 10 Mar
OOOOOO! GOOOOL JUVENTUS imediat dupa reusita lui Oliveira! 3-2! Juventus mai are 3 minute!!!

00:35 10 Mar
Sergio Oliveira marcheazaaaa! 2-2 intre Juventus is Porto! A marcat de la mare distanta Sergio Oliveira! Juventus, MISIUNE IMPOSIBILA pentru calificare!

23:32 09 Mar
GOL SEVILLA! E 2-1 la Dortmund!

23:29 09 Mar
GOOOOL JUVENTUS! Chiesa, tot Chiesa face 2-1 cu o executie din apropiere!!!

23:12 09 Mar
GOOOOL Juventus! A marcat Chiesa in startul reprizei secunde!

22:43 09 Mar
Haaland marcheaza IAR! E 1-0 pentru Dortmund!

22:29 09 Mar
min 19: Porto deschide scorul din penalty! Marcheaza Sergio Oliveira! Juventus e condusa cu 3-1 la general. In acest moment, are nevoie de cel putin doua reusite pentru a impinge meciul in prelungiri!

21:35 09 Mar
JUVENTUS - SEVILLA

DORTMUND - SEVILLA

16:02 09 Mar
Va reusi Cristiano Ronaldo sa inscrie diseara si sa isi duca echipa in sferturile de finala?

15:32 09 Mar
Ultima data cand Borussia Dortmund s-a calificat in sferturile de finala ale Champions League, Juventus a eliminat pe FC Porto, iar Barcelona a facut celebra 'Remontada' cu PSG! Care sa fie sansele ca istoria sa se repete?

10:25 09 Mar

Incep meciurile din returul optimior de finala din cea mai importanta competitie inter cluburi din Europa.

Borussia Dortmund are aparent o misiune destul de facila in fata Sevillei, dupa ce in Spania s-a impus cu 3-2 prin golurile marcate de Dahoud si Haaland cu o 'dubla'.

Suso si de Jong au inscris pentru echipa antrenata de Julen Lopetegui, care spera sa dea lovitura si sa intoarca soarta calificarii pe Signal Iduna Park, profitand de faptul ca meciul se va juca fara spectatori si Borussia nu va putea beneficia astfel de aportul fanilor ei.

De asemenea, nemtii au probleme de lot inaintea acestui meci. Edin Terzic nu se va putea baza pe Akanji, Guerreiro, Reyna, Sancho, Schmelzer si Witsel din cauza unor accidentari.

De partea cealalta, Kounde si Vidal sunt indisponibili tot din cauza unor accidentari, in vreme ce portarul Bono este si el incert.

In celalat meci al serii se vor infrunta Juventus si FC Porto. In tur portughezii s-au impus cu 2-1 prin golurile marcate de Taremi si Marega. Pentru echipa lui Pirlo a inscris Federico Chisesa care a pastrat sanse mari de calificare pentru echipa sa.

Cristiano Ronaldo este asteptat sa faca diferenta si sa califice campioana Italiei in sferturi. Portughezul a fost menajat de Pirlo la ultimul meci de campionat contra lui Lazio, intrand pe teren abia in minutul 69 in locul lui Morata.

Juventus are insa probleme de lot inaintea acestui meci. Danilo este suspendat, in vreme ce Bentancur este bolnav, iar Dybala si de Ligt sunt accidentati. De asemenea, brazilianul Arthur are si el anumite probleme si este improbabil pentru aceasta partida.

De partea cealalta, Sergio Conceicao nu se va putea baza pe Mbaye accidentat, in vreme ce Pepe, Corona si Mbemba sunt incerti tot din cauza unor probleme medicale.

• Incep meciurile din returul optimilor de finala ale Champions League! Cristiano are misiune speciala cu Porto | Dortmund - Sevilla si Juventus - Porto, LIVE TEXT de la 22:00