FCSB 1-0 Chindia | BIJUTERIA lui Olaru ajunge! FCSB, FARA ATAC dupa plecarea lui Man! AICI sunt fazele! Cum arata clasamentul din Liga 1

FCSB Chindia Targoviste Liga 1 Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Februarie 2021, 21:55
Data actualizarii: Sambata 20 Februarie 2021, 21:56

Urmarim si comentam impreuna meciul dintre FCSB si Chindia pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

FCSB 1-0 Chindia

• FCSB - Chindia Targoviste, LIVE TEXT de la 20:00 | FCSB, obligata sa castige pentru a ramane pe primul loc! Echipa lui Petrea vine dupa trei infrangeri consecutive

min 90+4: Final de meci! FCSB - Chindia se termina 1-0. Golul lui Olaru din prima repriza e decisiv pentru cele 3 puncte. Este al 5-lea meci consecutiv al FCSB in care se marcheaza doar un gol si primul in care ros-albastrii reusesc sa marcheze dupa 3 infrangeri cu 1-0!

min 79: Schimbare la FCSB: intra Simion si Vukusic, ies Morutan si Buziuc. Buziuc intrase in minutul 46, in locul lui Oaida.

min 48: Coman e aproape de golul anului in Liga 1, dar sutul sau de la 30 de metri e scos de sub bara de Aioani!

min 46: Oaida iese de la FCSB, intra Buziuc in locul sau.

min 45+1: Pauza pe National Arena. 1-0 dupa 45 de minute dupa supergolul lui Olaru din minutul 23!

min 23: GOOOOL FCSB! Sut din afara careului trimis de Olaru, mingea e plasata excelent si se duce in plasa laterala, fara sanse pentru Aioani!

min 10: Dragos Nedelcu a rezistat doar 10 minute in teren. S-a accidentat si a fost inlocuit cu Miron. Detalii aici!

min 1: A inceput meciul!

19:00 Echipa de start a Chindiei

18:41 Miron si Cristea sunt disponibil, dar Becali a cerut ca Harut si Nedelcu sa formeze cuplul de fundasi centrali pentru jocul cu Chindia. FCSB mai surprinde si in fata: Morutan joaca in primul minut, desi nu s-a accidentat toata saptamana din cauza unei accidentari. Atacant impins e folosit Florinel Coman, in timp ce croatul Vukusic se intoarce in lot dupa ce n-a fot luat la Medias pentru jocul cu Hermannstadt, din etapa precedenta.

18:32 Echipa de start a FCSB:

_______________________________________________________________________________________
FCSB nu a mai castigat de trei meciuri consecutive si este obligata sa ia cele trei puncte din meciul cu Chindia pentru a ramane pe prima pozitie in clasament.

Ros-albastrii sunt la egalitate de puncte cu CFR Cluj, insa golaverajul ii mentine pe prima pozitie. Daca va pierde si cu Chindia, iar CFR Cluj remizeaza sau invinge in meciul cu Gaz Metan, FCSB cade pe locul secund.

Toni Petrea s-a confruntat si cu probleme de lot pentru meciul cu Chindia. Capitanul Tanase a fost suspendat pentru cumul de cartonase galbene, iar Morutan si Pantiru sunt accidentati.

De cealalta parte, Chindia vine dupa remiza cu UTA Arad si se afla pe locul 8 in clasament, cu 29 de puncte obtinute.

Echipele probabile:

FCSB: Vlad - Ovidiu Popescu, Harut, Miron, Radunovic - Sut, Simion, Olaru - Octavian Popescu, Nita, Coman

Chindia Targoviste: Aioani - Kocic, Iacob, Pitian, Capusa - Diaz, Dulca, Rata, Dumitrascu - Popa, Florea