Soc pentru Spania in Georgia! Supervedetele din La Liga au fost la un pas de o rusine istorica! Enrique a fost salvat in PRELUNGIRI! Ce s-a intamplat in Georgia 1-2 Spania

Preliminarii Mondial 2022 Georgia radu petrescu Spania Fotbal extern Inca un SOC pentru nationala Spaniei! Dupa egalul cu Grecia, echipa de sute de milioane a lui Luis Enrique este CONDUSA la pauza de Georgia!
Data publicarii: Duminica 28 Martie 2021, 20:10
Data actualizarii: Duminica 28 Martie 2021, 21:00

Spania a jucat in deplasare cu Georgia in etapa a doua a preliminariilor pentru Campionatul Mondial.

Dupa ce in prima etapa spaniolii au facut doar un egal pe teren propriu contra Greciei, baietii lui Enrique si-au continuat perioada slaba si in prima repriza de pe stadionul Dinamo din Tibilisi.

Cu Jordi Alba, Sergio Busquets si Alvaro Morata titulari, nationala Spaniei a primit gol in minutul 44 al meciului arbitrat de Radu Petrescu.

Kvaratskhelia l-a invins pe Unai Simon cu un sut in diagonala cu piciorul stang din interiorul careului.

La pauza Luis Enrique a facut 3 mutari, iar schimbarea s-a vazut imediat in jocul fostei campioane mondiale. In minutul 56 Ferran Torres a egalat din 5 metri dupa o centrare excelenta a lui Jordi Alba.

Schimbarile facute de selectionerul Spaniei s-au dovedit a fi inspirate. Dani Olmo a inscris in al doilea minut al prelungirilor cu un sut superb din afara careului dupa o pasa a aceluiasi Jordi Alba si a evitat un nou rezultat negativ care ar fi pus serios in pericol sansele la primul loc al spaniolilor.