Bogdan Stancu Genclerbirligi Stranieri Bogdan Stancu e de neoprit! A marcat din nou si a ajuns la 14 reusite in Turcia: cum a inscris romanul | FOTO
Data publicarii: Duminica 12 Iulie 2020, 08:48
Data actualizarii: Duminica 12 Iulie 2020, 08:51

Bogdan Stancu este golgeterul lui Genclerbirligi, cu 14 reusite in acest sezon.

Genclerbirligi s-a impus in deplasare la Goztepe, scor 3-1, iar romanul Bogdan Stancu s-a aflat din nou pe lista marcatorilor.

In prelungirile primei reprize, Candeias a centrat dintr-o lovitura libera si Bogdan Stancu a finalizat cu o lovitura de cap. A fost a 14-a reusita a atacantului din campionatul Turciei, fiind golgeterul lui Genclerbirligi.

• Bogdan Stancu e de neoprit! A marcat din nou si a ajuns la 14 reusite in Turcia: cum a inscris romanul | FOTO

Echipa lui Stancu este pe 12 in Turcia, cu 36 de puncte dupa 32 de meciuri si este la 5 puncte avans de primul loc retrogradabil, ocupat de Kayserispor, care are un meci mai putin disputat.