stancu Fenerbahce Turcia Stranieri Bogdan Stancu are Turcia la picioare! "Motanul" a marcat in poarta lui Fenerbahce
Data publicarii: Marti 07 Iulie 2020, 23:50
Data actualizarii: Marti 07 Iulie 2020, 23:56

Bogdan Stancu a reusit sa aduca un punct echipei sale, gratie golului marcat in poarta lui Fenerbahce.

Echipa unde este ligitimat atacantul roman, Genclerbirligi Ankara, a jucat pe teren propriu cu Fenerbahce Istanbul, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 31-a a campionatului turc.

Fostul atacant al Stelei a dechis scorul in minutul 60, iar oaspetii au egalat in minutul 81, prin Emre Belozoglu.

Bogdan Stancu a jucat pentru echipa turca in acest sezon 22 de meciuri si a reusit sa inscrie 13 goluri. El este pe locul 5 in clasamentul celor mai buni marcatori din Super Lig.

Atacantul roman a mai jucat in cariera pentru echipe precum: Unirea Urziceni, Steaua Bucuresti, Galatasaray, Orduspor, Genclerbirligi si Bursaspor.