Dennis Man Parma Serie A Udinese valentin mihaila Stranieri "Acest baiat este chiar bun!" Fanii Parmei, INCANTATI de jocul lui Mihaila cu Udinese! Desi nu a stralucit, Man este comparat cu un star al lui Juventus! Ce au postat fanii dupa meci
Data publicarii: Duminica 21 Februarie 2021, 15:54
Data actualizarii: Duminica 21 Februarie 2021, 16:02

Parma a terminat la egalitate pe teren propriu cu Udinese, scor 2-2, in etapa a 23-a din Serie A.

In ciuda faptului ca echipa lor a fost egalata dupa ce a condus cu 2-0 si are sanse destul de mici sa se salveze de la retrogradare, fanii Parmei au apreciat evolutia lui Valentin Mihaila.

Fostul fotbalist al Craiovei a scos penalty-ul din care Parma a marcat golul doi dupa un dribling foarte frumos in fata lui Becao. De asemenea, Mihaila a avut si o contributie la primul gol, el fiind cel de care Pezzella a primit pasa inainte de a centra pentru golul lui Cornelius.

Mihaila a ratat si o ocazie destul de buna in finalul primei reprize si in partea secunda a cerut penalty dupa ce incercarea sa spectaculoasa de a marca a fost contrata de un adversar.

Suporterii Parmei au apreciat dorinta pe care a aratat-o Mihaila si considera ca a dovedit ca merita un loc de titular, echipa aratand mai bine cu el titular de cat in alte meciuri.

"Baiatul acesta este chiar bun!", a apreciat un fan pe Twitter.

De asemenea, desi nu a avut mari realizari de cand a intrat pe teren in minutul 66, Man a primit si el aprecieri din partea fanilor pentru faptul ca incearca destul de mull. Un suporter l-a comparat chiar cu Dejan Kulusevski, fostul fotbalist al Parmei care joaca in prezent pentru Juventus.