Mihaila, decisiv pentru Parma in remiza cu Udinese! Prestatia IMPECABILA a jucatorului roman a adus primul punct echipei sale dupa cinci etape

valentin mihaila Parma Calcio Serie A Udinese Stranieri Mihaila, decisiv pentru Parma in meciul cu Udinese! Prestatie IMPECABILA a jucatorului roman in prima repriza
Data publicarii: Duminica 21 Februarie 2021, 14:44
Data actualizarii: Duminica 21 Februarie 2021, 17:01

Parma si Udinese s-au intalnit in etapa cu numarul douazeci si trei din Serie A.

Valentin Mihaila (21 ani) a fost trimis titular de Roberto D'Aversa in meciul de pe teren propriu cu Udinese. Atacantul adus in toamna de la Craiova a impresionat in etapa trecuta, iar presa din Italia l-a notat cu punctaj maxim.

Romanul a facut o prima repriza solida cu Udinese, contribuind atat la primul gol, cat si la cel de-al doilea. Mihaila a avut o actiune buna in banda stanga in minutul 3 si i-a pasat lui Pezzella, care a centrat perfect pentru lovitura de cap a lui Cornelius.

• Mihaila, decisiv pentru Parma in meciul cu Udinese! Prestatie IMPECABILA a jucatorului roman in prima repriza

Acelasi Mihaila a obtinut si penalty-ul din care Kucka a facut 2-0. Romanul a patruns in careu si a fost faultat de un adversar.

Pe finalul primei reprize, atacantul a fost aproape sa inscrie, dupa ce a patruns in careu si a sutat puternic, insa in respingerea portarului advers.

In minutul 79, Mihaila a fost inlocuit cu Bruno Alves.