Barcelona Copa del Rey Granada Spania I-AU MITRALIAT pe final! Barcelona, calificata in SEMIFINALELE Cupei! Revenire SOC pentru catalani, dupa ce au fost condusi cu 2-0! Au inscris CINCI goluri in 25 de minute
Data publicarii: Miercuri 03 Februarie 2021, 23:51
Data actualizarii: Joi 04 Februarie 2021, 00:33

Barcelona a jucat in sferturile de finala ale Cupei Spaniei in deplasare cu Granada.

00:22 GOOOOL BARCELONA! Inscrie si Jordi Alba, tot din pasa lui Griezmann, cu un sut direct spre poarta, iar catalanii conduc cu 5-3!

• SOC pentru Barcelona in sferturile Cupei Spaniei! Catalanii, condusi la pauza de Granada dupa un gol in minutul 33

00:17 GOOOL BARCELONA! Leo Messi suteaza de la distanta, portarul respinge in fata portii, De Jong e pe faza si inscrie!

00:09 GOOOOOL GRANADA! Vico inscrie din penalty si egaleaza! Dest l-a faultat pe Neva in interiorul careului, iar arbitrul a aratat punctul cu var.

00:05 GOOOOOL BARCELONA! Griezmann face dubla in minutul 100, cu o lovitura de cap, din centrarea lui Jordi Alba si isi duce echipa in avantaj!

23:55 Messi il vede excelent pe Griezmann, in minutul 88 al meciului,  atacantul suteaza direct, iar Escandallo impinge balonul in propria poarta! Jordi Alba da lovitura la ultima faza, din pasa aceluiasi Griezmann si duce meciul in prelungiri!

Catalanii au facut o prima repriza foarte buna, in care au avut o posesie de 74% si au tras 13 suturi spre poarta, dintre care 6 au prins poarta.

Insa, in minutul 33, in urma unei greseli in lant in aparare, jucatorii lui Ronald Koeman au fost taxati de gazde.

Albert Soro a recuperat o minge in careul catalanilor si i-a pasat in fata portii brazilianului Kenedy, care a avut de indeplinit o simpla formalitate.