Spania a umilit vice-campioana mondiala cu 6-0. Islanda 0-3 Belgia | VIDEO REZUMATE NATIONS LEAGUE

Mario Balotelli Nations League Nations League Pro TV Portugalia - Italia Suedia - Turcia Nations League 23:30 Rezumatele Video sunt la PRO X + reactii dupa Romania 2-0 Bosnia | 21:45 Spania - Croatia si Islanda - Belgia
Live Blog
NATIONS LEAGUE
Data publicarii: Miercuri 12 Septembrie 2018, 00:39
Data actualizarii: Miercuri 12 Septembrie 2018, 09:15

Rezumatele tuturor partidelor din Nations League sunt de la 23:30 la PRO X!

FINAL: BOSNIA 1-0 AUSTRIA

Gazdele deschid tarziu scorul. Vedeta Dzeko inscrie in minutul 78 si Bosnia este aproape de victorie.

22:17 11 Sep

FINAL: Islanda 0-3 Belgia

MIN 81 - Lukaku reuseste dubla si Belgia conduce cu 3-0 in deplasarea din Islanda. Gazdele nu se regasesc!

Min 31 - Lukaku majoreaza avantajul oaspetilor. Belgia se indreapta cu pasi siguri spre victorie.

Min 28 - Belgia conduce in Islanda! Eden Hazard a deschis scorul din lovitura de pedeapsa.

22:12 11 Sep

FINAL: SPANIA 6-0 CROATIA

Min 70 - A venit timpul ca si Isco sa-si treaca numele pe lista marcatorilor. Spania face spectacol!

Min 57 - Ramos declanseaza fiesta! Este 5-0 pentru "Furia Roja", iar baietii lui Enrique defileaza!

Min 49 - Rodrigo inscrie si el, iar Spania se distreaza pe teren propriu contra Croatiei lui Rakitic si Modric.

Min 36 - Asensio reuseste dubla in doar 3 minute. Goluri in minutele 33 si 36, iar Spania spulbera vice-campioana mondiala.

Min 24 -
Saul deschide scorul pentru Spania. S-au razbunat ocazile pentru Croatia. Acestia au ratat o mare ocazie de gol cu 5 minute in urma cand Dani Carvajal a intervenit in ultimul moment.

22:07 11 Sep

FINAL: SAN MARINO 0-3 LUXEMBURG

Oaspetii inscriu din nou. Sinani inscrie pentru 0-3 si Luxemburg se distreaza in deplasarea din San Marino.

Luxemburg isi majoreaza avantajul in minutul 45 prin Joachim si intra in avantaj la cabine.

Oaspetii din Luxemburg au deschis scorul in San Marino prin golul inscris de Chanot in minutul 9 al partidei.

22:05 11 Sep

FINAL: UNGARIA 2-1 GRECIA

Min 42 -
Gazdele revin in avantaj dupa golul marcat de Kleinheisler cu 3 minute inainte de pauza.

Vedeta Adam Salai a deschis scorul in minutul 15, dar Manolas a egalat pentru oaspeti 3 minute mai tarziu. Este 1-1 la Budapesta!

22:02 11 Sep

FINAL: FINLANDA 1-0 ESTONIA

Min 15 -
Pukki, vedeta gazdelor a deschis scorul pe teren propriu in fata Estoniei. Gazdele au castigat si in primul meci al grupei, atunci au intalnit Ungaria.

20:32 10 Sep

SUEDIA 2-3 TURCIA (Thelin 35, Claesson 49 / Calhanoglu 51, Akbaba 88, 90)

MUNTENEGRU 2-0 LITUANIA (Savic 34 pen, Jankovic 36)

20:31 10 Sep

SCOTIA 2-0 ALBANIA (Xhimshiti aut 47,Naismith 68)

20:29 10 Sep

KOSOVO 2-0 FEROE (Zeneli 50, Nuhiu 54)

20:26 10 Sep

ANDORRA 1-1 KAZAHSTAN (Alaez 84 / Logvinenko 68)

20:25 10 Sep

MALTA 1-1 AZERBAIJAN (Agius 10 pen - Khalilzade 26)

17:28 10 Sep
Derby-ul zile are loc in grupa C din Liga 1 in Nations League intre campioana Europei, Portugalia, si campioana mondiala din 2006, Italia. Mario Balotelli a fost lasat acasa de Roberto Mancini deoarece atacantul lui Nice nu este pus la punct cu pregatirea fizica.

Invins in primul meci de Rusia, Mircea Lucescu risca sa fie demis in cazul unui esec in aceasta seara contra Suediei.

REZUMATELE TUTUROR PARTIDELOR SUNT IN DIRECT LA PROTV, IN ACEASTA SEARA DE LA 23.30