Rezumate video: Franta 2-1 Olanda | Mbappe si Giroud aduc victoria gazdelor | Danemarca 2-0 Tara Galilor

Nations Leage Franta Germania Muntenegru Romania PRO TV Nations League Anglia - Spania (21:45) este meciul serii in Nations League! Elvetia - Islanda de la ora 19:00 | Comentam toate meciurile in direct la PRO X de la 22:00
Live Blog
NATIONS LEAGUE
Data publicarii: Duminica 09 Septembrie 2018, 23:16
Data actualizarii: Luni 10 Septembrie 2018, 17:24

Romania joaca in urmatorii 5 ani la ProTV! Serbia - Romania se vede luni seara, de la 21:45, la ProTV!

17:27 10 Sep
Derby-ul zile are loc in grupa C din Liga 1 in Nations League intre campioana Europei, Portugalia, si campioana mondiala din 2006, Italia. Mario Balotelli a fost lasat acasa de Roberto Mancini deoarece atacantul lui Nice nu este pus la punct cu pregatirea fizica.

Invins in primul meci de Rusia, Mircea Lucescu risca sa fie demis in cazul unui esec in aceasta seara contra Suediei.

REZUMATELE TUTUROR PARTIDELOR SUNT IN DIRECT LA PROTV, IN ACEASTA SEARA DE LA 23.30

FINAL: LIECHTENSTEIN 2-0 GIBRALTAR

Oaspetii isi majoreaza avantajul si isi asigura victoria prin golul lui Wieser.

Salanovic a deschis scorul pentru gazde in minutul 32.

Se dueleaza cele mai slab cotate echipe de la Nations League.

ECHIPELE DE START

21:51 09 Sep

FINAL: CIPRU 2-1 SLOVENIA

Stojanovic inscrie in poarta proprie si aduce victoria pentru Cipru.

Gazdele egaleaza! Sotiriou a inscris in minutul 67 al partidei.

Beric a deschis scorul in meciul cu Cipru. Slovenii conduc in deplasare.

Partida dintre Cipru si Slovenia se joaca pe stadionul Neo GSP din Nicosia.

21:48 09 Sep

FINAL: FRANTA 2-1 OLANDA

Giroud, atacantul fara sut pe poarta la Mondial a reusit sa inscrie si sa-si readuca echipa in avantaj pe Stade de France.

Ryan Bable egaleaza pentru Olanda. Fostul fotbalist de la Liverpool a marcat in minutul 67 din pasa de gol a lui Promes.

Mbappe a deschis scorul pentru Franta in minutul 14. Se anunta un meci foarte spectaculos la Paris.

A inceput meciul vedeta al zilei. Franta si Olanda se dueleaza la Paris. Areola este la al doilea meci ca titular pentru nationala.

19:11 09 Sep

FINAL: MACEDONIA 2-0 ARMENIA

Pandev majoreaza avantajul gazdelor si Macedonia este foarte aproape de victorie.

Alioski a inscris in minutul 13 dintr-un penalty scos de Pandev.

Pandev este titular la gazde. Si Mikhytarian este titular la oaspeti.

19:09 09 Sep

GEORGIA - LETONIA 1-0

Georgienii deschid scorul contra Letoniei. Okrhiasvili deschide scorul din penalty in minutul 77.

A inceput meciul dintre Georgia si Letonia. Oaspetii evolueaza ofensiv folosind 4-3-3.

19:07 09 Sep

FINAL: BULGARIA 1-0 NORVEGIA

Vasilev deschide scorul pentru gazde in minutul 59.

A inceput Bulgaria - Norvegia. Iliev, portarul lui FC Botosani este titular la gazde.

19:05 09 Sep

FINAL: DANEMARCA 2-0 TARA GALILOR

Eriksen a realizat dubla pentru Danemarca din penalty.

Eriksen deschide scorul pentru gazde in minutul 32.

Danezii isi trimit vedetele in teren cu Tara Galilor dupa ce fotbalistii au negociat cu federatia. Bale si Ramsey sunt titulari la oaspeti. In primul meci, Danemarca a pierdut cu 3-0 in fata Slovaciei in timp ce Tara Galilor a castigat cu 4-1 contra Irlandei.

17:11 09 Sep

FINAL: UCRAINA 1-0 SLOVACIA

Final de meci in Ucraina. Gazdele castiga la limita cu 1-0.

Gazdele deschid scorul prin golul marcat de Yarmolenko din penalty

Ucraina si Slovacia se dueleaza in primul meci al zilei din Nations League. Fostul dinamovist este titular la oaspeti.
Ucraina il are in atac pe Brazilianul naturaliazt, Marlos. Fotbalistul lui Shaktar Donetk.

17:06 09 Sep
MECIURILE ZILEI IN NATIONS LEAGUE (09.09)

Lichtenstein - Gibraltar (21:45)

Franta - Olanda este super meciul zilei in Nations League. Partida se joaca de la 21:45 la Paris. Incepand de la ora 19:00 intra in arena vedetele Danemarcei. Acestia au ajuns la un acord cu federatia si intra in teren pentru meciul cu echipa lui Bale.

22:14 08 Sep

Min 32 - GOOOL Spania | Ibericii preiau conducerea pe Wembley prin golul marcat de Rodrigo

Min 13 - GOOOL Spania |
Saul Niguez egaleaza din pasa lui Rodrigo

Min 11 - GOOOL Anglia | Marcus Rashford deschide scorul pe Wembley din centrarea lui Shaw

Echipele

19:27 08 Sep

FINAL: FINALDA 1-0 UNGARIA

Scor final la Finlanda- Ungaria. Gazdele castiga la limita cu 1-0.

Pukki a deschis scorul in meciul pe care Finlanda il joaca pe teren propriu contra Ungariei.

19:18 08 Sep

FINAL - ELVETIA 6-0 ISLANDA

FINAL - S-a terminat 6-0 pentru Elvetia. Shaqiri si compania umilesc Islanda.

Este macel in Elvetia! Gazdele se distreaza contra Islandei. A inscris si Mehmedi. Mai sunt 10 minute din meci, iar scorul poate lua proportii.

Este 5-0 pentru Elvetia. Se majoreaza avantajul dupa doar 5 minute. Ajeti isi trece numele pe lista marcatorilor.

Elvetia o calca in picioare pe revelatia de la Euro 2016. Seferovic a inscris  in minutul 67.

Inscrie si vedeta lui Liverpool, Shaqiri. In minutul 53' se face 3-0 pentru Elvetia.

Zakaria a inscris pentru 2-0 si Elvetia are sanse mari sa intre in avantaj la cabine.

S-a deschis scorul si in Elvetia. Zuber a inscris in minutul 13 al partidei.

19:16 08 Sep

FINAL - BELARUS 5-0 SAN MARINO

Final de meci in Belarus. S-a terminat 5-0. Dragun a reusit dubla si Kovaev a inchis tabele. Gazdele umilesc amatorii din San Marino.

Saroka majoreaza avantajul pentru Belarus.

Stanislav Dragun majoreaza avantajul gazdelor. Belarus se distreaza cu amatorii din San Marino.

Belarus a deschis scorul in meciul cu San Marino. Stasevich a inscris in minutul 4 al partidei.

18:10 08 Sep

FINAL: IRLANDA DE NORD 2-1 BOSNIA

Bosnia a castigat primul meci al zilei in Nations League. Victorie la limita cu 2-1 in Irlanda de Nord. Duljevic si Saric au inscris pentru oaspetii, in timp ce Nord Irlandezii au inscris in prelungirile meciului prin Will Grigg.

17:32 08 Sep

Anglia - Spania este cu siguranta meciul vedeta al zilei in Nations League. Tot astazi mai avem si Elvetia - Islanda si Irlanda de Nord - Bosnia, formatii care au fost la un pas de calificarea la turneul final din Rusia.

Meciurile din aceasta seara din Nations League:

Italia 1-1 Polonia (Jorginho '78-pen / Zielinski '40)
Albania 1-0 Israel (Taulant Xhaka '55)
Turcia 1-2 Rusia (Aziz '41 / Cheryshev '13, Dzyuba '49)
Insulele Feroe 3-1 Malta (Edmundsson '31, Joensen '38, Hansson 52 / Mifsud 42)

23:59 06 Sep
Areola a fost desemnat omul meciului dupa Germania - Franta. In repriza a doua, portarul lui PSG a avut cateva interventii care au salvat campioana mondiala.

23:57 06 Sep
AICI sunt rezultatele complete ale meciurilor din aceasta seara:

23:42 06 Sep

Tara Galilor 4-1 Irlanda. Meci superb facut de Bale si colegii sai.

23:35 06 Sep
Konoplyanka a egalat pentru Ucraina in Cehia!

23:29 06 Sep
Sansa uriasa de gol pentru Ginter, in minutul 75, scoate Areola!

23:21 06 Sep
Griezmann si prima mare ocazie de gol a Frantei!!!

23:19 06 Sep
Lipsesc in continuare ocaziile la Germania - Franta. A iesit Giroud, acum joaca Dembele. La nemti Goretzka i-a lasat locul lui Gundogan.

23:09 06 Sep

Galezii ii distrug pe irlandezi! E 4-0. Roberts a marcat pentru Tara Galilor. Inca un gol fantastic pentru nationala lui Bale!

23:04 06 Sep
Golul superb marcat de Johansen pentru Norvegia in fata Ciprului:

22:58 06 Sep

Au! Pavard s-a ales cu urme urate si dureroase pe gat dupa ce Rudiger i-a pus o talpa pe gat!

22:43 06 Sep
Mai nimic in Germania - Franta, cel mai asteptat meci al zilei in Nations League:

22:42 06 Sep
Golul marcat de Schick in minutul 4 al meciului cu Ucraina:

22:41 06 Sep
Rezultatele meciurilor din Nations League dupa 45 de minute. Cehia - Ucraina e abia in minutul 38. Meciul a inceput cu o intarziere de 10 minute fata de celelalte jocuri.

22:38 06 Sep
Tara Galilor are 3-0 la pauza cu Irlanda!

22:33 06 Sep
Prima sansa a Frantei vine dupa 36 de minute! Giroud trimite cu capul, Neuer scoate.

22:28 06 Sep
Ceeee gol da Bale pentru Tara Galilor cu Irlanda!!!

22:26 06 Sep
O singura ocazie in 30 de minute la Germania - Franta. Werner a tras, Areola a salvat.

22:13 06 Sep
Chakvetadze. Tineti minte numele asta. :) A dat golul serii in Nations League.

22:12 06 Sep
Macedonia conduce in Gibraltar, in caz ca nu va temeati ca nu iese la pariuri. :)
22:09 06 Sep
Tara Galilor 2-0 Irlanda dupa 20 de minute!!!

21:57 06 Sep

Bulgaria a marcat in minutul 2 in Slovenia!!

21:51 06 Sep
Au inceput meciurile mari ale serii in Nations League:

21:06 06 Sep
Armenia s-a impus in fata Liechtensteinului, 2-1!
21:01 06 Sep
Echipa de start a campioanei mondiale:

20:58 06 Sep
Echipa de start a Germaniei pentru super meciul cu Franta de la Munchen:

20:37 06 Sep
Armenia - Liechtenstein e 1-1 dupa 75 de minute. Mkhitarian a ratat un penalty pentru armeni.

20:35 06 Sep
Golurile de la Kazahstan - Georgia:

20:33 06 Sep
20:31 06 Sep

S-a terminat primul meci al zilei din UEFA Nations League, confruntarea dintre Kazahstan si Georgia, scor 0-2!

Gibraltar - Macedonia 20:45

Germania - Franta este derby-ul zilei in Nations League. Se dueleaza ultimele doua campioane mondiale. Germania incearca sa se redreseze dupa esecul din Rusia in timp ce baietii lui Deschamps vor sa confirme forma buna aratata in ultima perioada.

Tot astazi intra in scena si formatii mai slabe valoric precum Gibraltar, Andora, Letonia sau Armenia.

Romania urmeaza sa evolueze vineri in direct la PRO TV cu Muntenegru. Dupa meciul de pe Ilie Oana, pentru baietii lui Cosmin Contra urmeaza meciul cu Serbia de la Belgrad.