Real Madrid se impune cu 3-1 in fata lui Liverpool si este favorita la calficare! Foden l-a salvat pe Guardiola in minutul 90: City 2-1 Borussia

uefa champions league Borussia Dortmund Liverpool Manchester City Real Madrid Liga Campionilor Real Madrid se impune cu 3-1 in fata lui Liverpool si este favorita la calficare! Foden l-a salvat pe Guardiola in minutul 90: City 2-1 Borussia
Live Blog
Champions League
Data publicarii: Marti 06 Aprilie 2021, 23:54
Data actualizarii: Marti 06 Aprilie 2021, 23:55

Urmarim si comentam impreuna meciurile de top din Champions League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

23:54 06 Apr

Fluier final pe ambele stadioane! Real Madrid si Manchester City se impun pe teren propriu cu 3-1, respectiv 2-1 si au prima sansa la calificarea in semifinale inaintea meciurilor retur!

23:51 06 Apr

Manchester City 2-1 Borussia Dortmund

Min. 90: GOOOOOL CITY! Phil Foden marcheaza din 5 metri dupa un assist al lui Gundogan!

23:44 06 Apr

Manchester City 1-1 Borussia Dortmund

Min. 84: GOOOOOL BORUSSIA! Marco Reus egaleaza din pasa lui Haaland!

23:26 06 Apr

Real Madrid 3-1 Liverpool

Min. 65: GOOOOOL REAL! Vinicius face 'dubla' cu un sut din prima din 6 metri!

23:12 06 Apr

Real Madrid 2-1 Liverpool

Min. 51: GOOOOOOL LIVERPOOL! Salah il invinge pe Courtois cu un sut din interiorul careului!

22:49 06 Apr

Marco Asensio a inscris in fiecare din ultimele 4 meciuri pe care le-a jucat in toate competitiile!

22:39 06 Apr

Real Madrid 2-0 Liverpool

Min. 36: GOOOOOOL REAL! Asensio profita de greseala uriasa a lui Alexander Arnold si inscrie in poarta goala dupa ce il depaseste pe Alisson!

22:27 06 Apr

Real Madrid 1-0 Liverpool

Min. 27: GOOOOOL REAL! Vinicius il invinge pe Alisson din marginea careului!

22:19 06 Apr

Manchester City 1-0 Borussia Dortmund

Min. 19: GOOOOOL MANCHESTER CITY! Kevin De Bruyne deschide scorul din 6 metri dupa o pasa a lui Riyad Mahrez!

22:18 06 Apr

Incredibila performanta realizata de Jude Bellingham la meciul din aceasta seara! Englezul a devenit a devenit al doilea cel mai tanar fotbalist care joaca un sfert de finala in Champions League!

22:00 06 Apr

Au inceput primele meciuri din sferturile de finala UEFA Champions League!

20:46 06 Apr

MANCHESTER CITY - BORUSSIA DORTMUND

Echipele de start:

20:44 06 Apr

REAL MADRID - LIVERPOOL

20:20 06 Apr
Iata cateva dintre golurile superbe inscrise de Kevin de Bruyne! Va marca si in aceasta seara? :D

19:20 06 Apr
Cine ati vrea sa castige diseara? :)

18:03 06 Apr

Haaland a intrat in istoria Champions League! Reuseste sa inscrie si in aceasta seara, in poarta lui City?

16:26 06 Apr

Cine vreti sa se califice mai departe in duelul dintre Real Madrid si Liverpool? :D

14:38 06 Apr

Putina magie de la Aguero in Champions League. :) Inscrie si diseara?

13:47 06 Apr

Cea mai tare competitie se intoarce cu dueluri tari in sferturile de finala! Prima seara de meciuri vine cu super-dueluri, care promit spectacol total!

Ovidiu Hategan revine si el la centru intr-un meci de Champions League, dupa scandalul de la PSG - Basaksehir si va arbitra meciul Manchester City - Borussia Dortmund.

Nemtii se deplaseaza pe Etihad cu probleme de lot, Sancho, Witsel, Schmelzer, Zagadou si Moukoko sunt indisponibili. Mai mult, Dortmund trece printr-o scadere de forma si vine dupa o infrangere si o remiza in campionat.

De cealalta parte, Manchester City nu a mai pierdut de cinci meciuri si vine dupa victoria cu Leicester.

In celalalt meci, se intalnesc finalistele sezonului 2017/18, Real Madrid si Liverpool. Madrilenii au castigat finala in fata englezilor in acel sezon.

Real Madrid are trei absente de baza in lot, Sergio Ramos, Eden Hazard si Dani Carvajal sunt indisponibili pentru eciul de pe Alfredo di Stefano, in timp ce Liverpool nu poate conta pe Joe Gomez, Henderson, Matip, Origi, van Dijk si Kelleher.

Madrilenii vin dupa o serie de patru victorii consecutive, ultima infrangere inregistrata fiind la sfarsitul lunii ianuarie, in timp ce campioana en-titre din Anglia a reusit sa lege trei victorii consecutive in ultimele meciuri, dupa ce pierduse de doua ori pe teren propriu.

• Se intoarce spectacolul total! Hategan, la centru in super-duelul: Manchester City - Dortmund, LIVE de la 22:00 | Klopp, fata in fata cu Zidane in: Real Madrid - Liverpool, de la aceeasi ora