VIDEO "Nu poți să joci doar 30 de minute". Reacție dură după eșecul CFR-ului cu Universitatea Craiova

Cristi Pulhac CFR Cluj Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 11:18
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 11:18

Universitatea Craiova a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 2-1, în deplasare, într-un meci din prima etapă din play-off-ul Superligii României.

Ştefan Baiaram (minutul 38) şi Alexandru Mitriţă (minutul 51) au marcat pentru oaspeți, în timp ce golul echipei antrenate de Adrian Mutu a fost reuşit de Matei Ilie (minutul 66).

Clujenii au dominat autoritar în prima jumătate de oră şi şi-au creat mai multe ocazii mari de gol, dar portarul Laurenţiu Popescu a fost magistral.

Matei Ilie a fost eliminat pe final (minutul 87), după o intrare dură la Jovan Markovic.

În sezonul regulat, la Cluj scorul a fost egal, 1-1, iar Universitatea s-a impus la Craiova cu 1-0. Oltenii au ajuns la opt meciuri consecutive fără înfrângere, cinci victorii şi trei egaluri.

CFR Cluj venea după cinci etape fără eşec, trei victorii şi două egaluri. CFR pierduse un singur meci, pe teren propriu, în acest sezon, cu Rapid (0-1).

Reacția lui Cristi Pulhac după CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-2

Cristi Pulhac este de părere că ardelenilor le-a lipsit motivația pe parcursul jocului și că nu au evoluat la un nivel ridicat pe întreaga durată a partidei.

"Să ştii că nici CFR-ul nu a părut o echipă care să fructifice şansa pe care a avut-o în seara asta. Mi s-a părut că au atacat, au dominat, dar haotic. Au avut foarte multe ocazii, dar cam toate din faze fixe. Nu poţi să câştigi fiecare meci doar cu fazele fixe. Trebuie să pui şi o anumită presiune.

Nu mi s-a părut că au fost foarte motivaţi. Toate rezultatele din etapa asta erau favorabile lor. Au început bine, dar nu poţi să joci doar 30 de minute bine. Dacă vrei să câştigi campionatul, trebuie să domini adversarul", a spus Cristi Pulhac la Orange Sport.