andrei burca Alexandru Paun CFR Cluj UTA Arad Superliga "In ritmul asta pierdem tot!" Jucatorii lui CFR Cluj, nervosi si dezamagiti dupa infrangerea cu UTA: "Suntem complexati!"
Data publicarii: Duminica 22 Noiembrie 2020, 22:46
Data actualizarii: Duminica 22 Noiembrie 2020, 22:47

Campioana Romaniei a pierdut al doilea meci pe teren propriu, chiar inainte de intalnirea cu AS Roma.

CFR Cluj a pierdut cu UTA Arad, 0-1, desi a dominat in prima repriza. Jucatorii campioanei nu au reusit sa transforme ocaziile, iar Hora a pedepsit-o pe CFR la prima ocazie.

Andrei Burca, revenit pe teren dupa ce a fost indisponibil in ultimele partide din cauza infectarii cu Covid-19, a vorbit despre jocul echipei, vizibil nervos de infrangerea suferita.

"Nu am bagat mingea in poarta, au avut o ocazie sau doua suturi pe poarta si ne-au dat gol. Trebuie sa tragem un semnal de alarma, nu se poate sa pierdem doua meciuri acasa.

Trebuie sa realizam ca meciul are 90 de minute, cum noi jucam in Europa, stim sa ne aparam si sa profitam de fiecare ocazie pe care o avem, asa si adversarul.

Si anul trecut am facut meciuri bune, i-am studiat cat am putut, pare o echipa foarte buna, trebuie sa fim pregatiti din toate punctele de vedere, sa fim concentrati toate cele 90 de minute.

In ritmul acesta pierdem si Europa si campionat, pierdem tot!", a spus Andrei Burca la finalul partidei.

"Suntem complexati! Nu inteleg de ce!"

La finalul partidei a vorbit si Alexandru Paun, dezamagit de rezultatul obtinut, dar si de starea in care se gaseste echipa din cauza ocaziilor mari pe care nu le pot transforma in gol.

"Al doilea meci consecutiv pe care il pierdem acasa, suntem complexati, nu pot intelege de ce. Pana la meciul cu Medias pierdusem un singur meci intr-un an. Trebuie sa ne facem autocritica si sa nu se mai repete.

Suntem echipa campioana, nu trebuie sa gasim scuze, suntem jucatori valorosi cu totii, suntem multi care stim ce ne cere Mister. Nu inteleg, nu vrea sa intre mingea. Am avut un ghinion teribil, prima repriza am controlat-o, au trecut de doua ori de jumatatea terenului, cred.

Acum suntem afectati cu totii, suntem foarte suparati si noi si suporterii, nu eram obisnuiti sa pierdem doua meciuri consecutive", a declarat Paun.