Gigi Becali poate da lovitura! Arsenal ar fi cu ochii pe unul dintre jucătorii săi

Ianis Stoica Arsenal FCSB Liga 1 Superliga Ianis Stoica
Data publicarii: Luni 22 Noiembrie 2021, 10:22
Data actualizarii: Luni 22 Noiembrie 2021, 10:26

Unul dintre cluburile importante din Premier League a pus ochii pe un jucător de la FCSB.

Tinerii promovați de vicecampioana României continuă să atragă privirile cluburilor din afară, iar de această dată, chiar Arsenal ar fi cu ochii pe un jucător de la FCSB. Este vorba despre Ianis Stoica, cel care a impresionat din nou în tricoul echipei condusă de Toni Petrea.

Tânărul atacant a fost trimis în teren în minutul 69 al meciului cu FC Botoșani, 3-1, în locul lui Cordea, iar prezența lui pe teren s-a făcut simțită imediat. Oaspeții conduceau din minutul 24, însă roș-albaștrii au întors rezultatul.

• Ianis Stoica

Ianis Stoica, decisiv în meciul cu FC Botoșani

Golul egalizator a fost înscris de Vali Gheorghe, în minutul 77 din pasa lui Octavian Popescu, însă Ianis Stoica a fost cel care a dus-o pe FCSB în avantaj, în minutul 86, din pasa lui Budescu. Fiul lui Pompiliu Stoica i-a pasat decisiv și lui Tănase, în al patrulea minut de prelungiri.

Stoica a ajuns astfel la al patrulea gol înscris în acest sezon, la egalitate cu Keșeru și Octavian Popescu și cu un gol mai puțin decât liderul Tănase.

Fotbalistul a fost remarcat de scouterii lui Arsenal, fiind monitorizat de mai bine de două luni, după cum anunță PlaySport. Mai mult, englezii ar urma să vină în România în 2022 pentru a negocia cu Gigi Becali un posibil transfer, informează sursa citată.