Gigi Becali e in EXTAZ dupa victoria cu Craiova: "Am jucat in stil de mare echipa!" Patronul FCSB critica arbitrajul lui Kovacs: "I-a ajutat pe ei!"
![Gigi Becali e in EXTAZ dupa victoria cu Craiova: Am jucat in stil de mare echipa! Patronul FCSB critica arbitrajul lui Kovacs: I-a ajutat pe ei! Gigi Becali FCSB Universitatea Craiova](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/03/08/image_galleries/696693/gigi-becali-e-in-extaz-dupa-victoria-cu-craiova-am-jucat-in-stil-de-mare-echipa-patronul-fcsb-critica_size6.jpg)
FCSB s-a impus cu Universitatea Craiova pe Arena Nationala, 4-1.
Patronul FCSB a vorbit entuziasmat de victoria uriasa obtinuta in fata echipei lui Corneliu Papura. Gigi Becali s-a declarat multumit de rezultatul obtinut si prestatia echipei, dar a criticat arbitrajul lui Istvan Kovacs.
"Trebuie sa vorbim despre un lucru important pe care il omiteti. De aia e mare Fesnic, lui Cristea el i-a dat rosu, pai in seara asta, Kovacs a jucat cu ei, cand s-a dus si i-a vazut fata sparta, trebuia sa ii dea rosu.
Trebuie discutate lucrurile astea, arbitrii trebuie sa inteleaga. Ii da galben lui Ovidiu Popescu, care e la minge. Sunt foarte bucuros, FCSB a jucat in stil de mare echipa si incep sa cred ce spuneau ei. Au facut pressing sus, au fost in forma maxima, sa vedem daca o sa fie si cu CFR asa", a declarat Gigi Becali pentru Digi Sport.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News