"Messi" Matei, prezentat oficial la FCSB: "Vreau sa ajung la echipa nationala!" Ce numar si-a ales

SPORT.RO
Data publicarii: Miercuri 09 Ianuarie 2019, 11:08
Data actualizarii: Miercuri 09 Ianuarie 2019, 12:39

Florentin Matei a fost prezentat oficial la FCSB

Mihai Teja si Florentin "Messi" Matei au fost prezentati oficial la FCSB in aceasta dimineata.

Matei spune ca primul sau obiectiv este sa isi castige locul de titular la FCSB, iar apoi vrea sa isi indeplineasca marele vis, acela de a ajunge sa imbrace tricoul echipei nationale.

  • Messi Matei, prezentat oficial la FCSB: Vreau sa ajung la echipa nationala! Ce numar si-a ales

"Intotdeauna mi-am dorit asta, acum depinde doar de mine", a spus Matei.

Florentin Matei si-a ales tricoul cu numarul 70.

Cele mai importante declaratii de la conferinta de presa:

Matei: "Intotdeauna mi-am dorit sa ajung la echipa nationala, acum depinde doar de mine."

Teja: "Nu vreau sa spun acum ce voi face daca patronul va anunta echipa la TV, inaintea meciului. Nu vreau sa vorbim ipotetic. Important e sa avem rezultate."

Teja: "Presiune este peste tot, asta e meseria de antrenor. Si la Gaz Metan ar fi fost presiune daca nu erau rezultate. Si la Real Madrid e presiune, Lopetegui a fost dat afara pentru ca nu avea rezultate. Presiune e peste tot, cu atat mai mult la echipele cu pretentii mari."

Teja: "Staff-ul meu este alcatuit din Marian Lupu (preparator fizic), Marius Popa (antrenor cu portarii), Virgil Andronache (secund) si Dacian Nasta (analist video)."

Teja: Nu stiu sa va spun daca vor veni jucatorii de la Gaz Metan. Patronul echipei se ocupa de transferuri, de bani, de oferte. Am facut o lista, domnul Becali stie foarte bine. Daca vor fi adusi jucatorii, unul sau doi, e foarte bine. Daca nu, e in regula, avem un lot destul de bun."

Matei: "Ma simt pregatit, ma simt matur, si sunt convins ca pot sa ajut echipa. Eram un copil pe vremea aia, atunci cand am mai fost aici, aveam 17 ani, pentru mine a fost benefica plecarea, m-a ajutat sa ma maturizez."

Florentin Matei: "Ma astept si la critici, presiunea este foarte mare, dar ne dorim sa ne indeplinim obiectivele.:

Teja: "Ricardo Proietti (preparatorul fizic) este la nationala Israelului, este foarte greu sa il aduci pentru ca are un salariu foarte mare acolo."

Teja: "Obiectivele sunt, ca de obicei, titlul, cupa si accederea in cupele europene."

Teja: "La inceput am fost surprins de interesul patronului, nu ma gandeam ca o sa ajung atat de repede. In ziua de Craciun m-a cautat. Orice Craciun e frumos, dar acesta a fost special, pentru ca am fost contactat de patronul echipei."

Mihai Teja: "Pentru mine este un pas inainte in cariera de antrenor. Este cel mai bun club din tara. Steaua este obisnuita tot timpul cu accederea in cupele europene, imi doresc foarte mult sa pot sa ajung acolo, in cupele europene."


Mihai Teja va fi prezentat oficial la FCSB in aceasta dimineata, de la ora 10:45, in cadrul unei conferinte de presa.

Alaturi de Teja, va fi prezent si Florentin Matei, cel mai nou transfer reusit de FCSB.

Mihai Teja va vorbi despre jucatorii pe care vrea sa ii transfere in aceasta iarna la FCSB.

Conferinta de presa va fi transmisa in direct de PRO X si de www.sport.ro.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!