Bale, PRIMUL MECI de la revenirea la Tottenham! A trait o DRAMA imediat dupa ce a aparut pe gazon

Gareth Bale Jose Mourinho Premier League Real Madrid Tottenham Hotspur Anglia Vestea asteptata de toti fanii lui Tottenham! Gareth Bale bifeaza PRIMELE MINUTE de la revenirea pe White Hart Lane!
Data publicarii: Duminica 18 Octombrie 2020, 20:21
Data actualizarii: Duminica 18 Octombrie 2020, 20:46
Gareth Bale a revenit la echipa din nordul Londrei in finalul perioadei de transferuri.

Imprumutat de la Real, Bale a jucat primele sale minute in acest sezon de Premier League contra lui West Ham. Jose Mourinho l-a trimis in teren pe galezul de 31 de ani in minutul 72 al partidei, cand scorul era 3-0. Bale l-a inlocuit pe Steven Bergwijn. A iesit rau. Tottenham a luat 3 goluri pana la final si a scapat victoria in prelungiri!

Gareth Bale, care nu s-a despartit in cele mai bune conditii de Real Madrid, este asteptat sa revina la forma care l-a facut sa se transfere in 2013 pe Santiago Bernabeu pentru suma record la acea vreme de 101 milioane de euro.

Fotbalistul galez a castigat de 4 ori trofeul UEFA Champions League cu Real Madrid, fiind decisiv mai ales la finalele din 2014 contra lui Atletico si la cea din 2018 impotriva lui Liverpool, cand a reusit sa marcheze doua goluri.