Arsenal Chelsea Cupa Angliei Anglia Arsenal 2-1 Chelsea | Victorie URIASA pentru Arsenal in finala Cupei Angliei! 'Tunarii' detin recordul de trofee
Data publicarii: Sambata 01 August 2020, 22:05
Data actualizarii: Sambata 01 August 2020, 22:06

Arsenal s-a impus in finala Cupei Angliei de pe Wembley, impotriva lui Chelsea, 2-1.

Chelsea a deschis scorul din minutul 5 prin Pulisic, insa capitanul Aubameyang a egalat din penalty in minutul 28. Acelasi Aubameyant a facut dubla in minutul 67, inscriind golul care i-a adus lui Arsenal trofeul.

Cupa Angliei este 'specialitatea casei' la Arsenal, care detine cele mai multe astfel de troefee, 14. 'Tunarii' sunt lideri si la capitolul finale disputate, cu 21 de meciuri jucate.