Cu sau fără Drăgușin? Englezii anunță echipa pregătită de Tottenham pentru blockbuster-ul cu Manchester City

radu dragusin Cupa Angliei Manchester City Tottenham Stranieri
Data publicarii: Miercuri 24 Ianuarie 2024, 17:08
Data actualizarii: Miercuri 24 Ianuarie 2024, 17:06

Tottenham, echipa lui Radu Drăgușin, va primi vizita lui Manchester City, în 16-imile de finală ale Cupei Angliei, vineri, de la ora 22:00, ÎN DIRECT pe Pro Arena și VOYO.

Meciul cu Manchester City vine după o pauză consistentă pentru Tottenham - 12 zile de la ultimul joc din campionat, 2-2 contra lui Manchester United, pe Old Trafford, partidă în care Radu Drăgușin și-a făcut debutul la Spurs, fiind introdus în minutul 85.

Radu Drăgușin, anunțat rezervă la Tottenham - Manchester City

La meciul cu Manchester City, Drăgușin ar urma să înceapă tot din postura de rezervă. Jurnaliștii de la Football London au creionat un prim 11 probabil și subliniază că Ange Postecoglou ar urma să se bazeze pe cea mai puternică echipă posibilă, având în vedere că adversară va fi campioana Angliei, Manchester City.

Englezii se așteaptă ca fundașii centrali ai lui Tottenham să fie tot Cristian Romero și Micky van de Ven, ambii întorși recent pe teren după accidentări.

"Cristian Romero a revenit pe teren la remiza cu Manchester United. El va fi căpitanul lui Spurs în absența lui Song Heung-min.

Micky van de Ven s-a întors și el pe teren tot la jocul de pe Old Trafford. Pauza de 12 zile dintre meciuri l-a ajutat pe olandez după cele două luni în care a fost accidentat", a scris sursa citată.

• Cum ar urma să arate echipa lui Tottenham la meciul cu Manchester City: Vicario - Porro, Romero, Van de Ven, Udogie - Bentancur, Skipp, Maddison - Kulusevski, Richarlison, Johnson

După meciul cu Manchester City din Cupa Angliei, Tottenham va juca 3 meciuri de Premier League în decurs de 11 zile, contra lui Brentford (31 ianuarie), Everton (3 februarie) și Brighton (10 februarie).