Puscas continua perioada buna! Atacantul roman a SCOS PENALTY si ELIMINARE in victoria lui Reading din ultima etapa!

George Puscas Championship reading sheffield wednesday Stranieri Puscas continua perioada buna! Atacantul roman a SCOS PENALTY si ELIMINARE in victoria lui Reading din ultima etapa!
Data publicarii: Sambata 06 Martie 2021, 19:40
Data actualizarii: Sambata 06 Martie 2021, 19:43

George Puscas a fost titular la Reading in meciul de pe teren propriu contra lui Sheffield Wednesday.

Dupa ce etapa trecuta a marcat singurul gol al partidei cu Blackburn Rovers, internationalul roman a avut din nou o contributie decisiva la victoria echipei sale.

Puscas a obtinut penalty-ul din care Reading a deschis scorul in minutul 30 prin Michael Olise. Atacantul de 24 de ani a scapat singur cu portarul intr-o pozitie buna si a fost faultat din spate de Julian Borner care a si fost eliminat.

George Puscas a fost inlocuit in minutul 83 cu Sam Baldock. Reading a invins cu 3-0 si se afla pe locul 5 in Championship cu 60 de puncte dupa 35 de etape, 6 mai putin decat ocupanta locului secund Watford.