Cat sange RECE! Ianis Hagi l-a executat pe portarul advers in stil de mare atacant! Cum a inscris in meciul decisiv al lui Rangers pentru titlu

Ianis Hagi rangers Scotia St Mirren Stranieri
Data publicarii: Sambata 06 Martie 2021, 18:55
Data actualizarii: Sambata 06 Martie 2021, 18:58

Rangers a castigat fara probleme meciul cu St. Mirren.

Echipa lui Steven Gerrard a condus inca din minutul 16 cu 2-0, dupa reusitele lui Kent si Morelos.

In startul reprizei secunde, Ianis Hagi si-a trecut si el numele pe tabela, dupa un sut pe jos, din 8 metri, cu piciorul stang.

Romanul a dat dovada de sange rece, tinand mingea la picior cateva fractiuni de secunda inainte de sut. De altfel si comentatorul partidei a avut timp sa se intrebe daca Hagi va inscrie sau nu.

Imediat dupa ce Ianis a trimis mingea in plasa, comentatorul a spus: "Era oare nevoie sa mai intreb?" :)

Rangers a castigat duelul cu St. Mirren cu scorul de 3-0 si este matematic campioana Scotiei in cazul in care Celtic nu va castiga meciul de maine, cu Dundee Utd.