S-a îmbogățit după doar două meciuri! A pariat 20 de dolari pe scorul exact și a câștigat peste jumătate de milion de dolari

NFL Cincinnati Bengals Los Angeles Rams super bowl Sporturi
Data publicarii: Luni 31 Ianuarie 2022, 09:37
Data actualizarii: Luni 31 Ianuarie 2022, 09:39

Un parior este unul dintre cei mai norocoși oameni de pe planetă!

A dat lovitura vieții pariind pe semifinalele play-off-ului din NFL! Un parior a ghicit exact scorurile celor două meciuri și s-a îmbogățit cu peste jumătate de milion de dolari.

Cincinnati Bengals, din nou într-o finală din 1989

Pariorul a avut un instinct incredibil, dar și un noroc pe măsură. Acesta a mizat că Cincinnati Bengals, echipă care nu a mai jucat un meci important din 1989, se va califica mai departe, eliminând-o pe favorită, Kansas City Chiefs.

Bengals era condusă cu 21-3 de Chiefs, iar șansele la finală erau minime, însă au revenit în prelungiri, iar scorul s-a încheiat 27-24

În cealaltă semifinală s-au întâlnit Los Angeles Rams, cei care au eliminat-o pe campioana de anul trecut din Super Bowl, Tampa Bay Buccaneers, echipa legendarului Tom Brady, și San Francisco 49ers. Meciul a fost la fel de strâns, cu 49ers la conducere până în ultimul sfert, când Rams a înscris 13 puncte, asigurându-și prezența astfel în finală, după 20-17 scor final.

Pariorul a reușit să ghicească cu precizie cele două scoruri, pentru care a investit suma de 20 de dolari, iar câștigul a fost imens. Nu mai puțin de 579 020 de dolari a încasat după cele două dueluri din NFL.

Bengals - Rams, finala Super Bowl

Cei de la Bengals nu au câștigat niciodată Super Bowl-ul și se califică pentru a treia oară în istorie pentru meciul de titlu. În primele două ediții jucate, cea dea 16-a și cea de-a 23-a, Bengals a pierdut ambele meciuri în fața celor de la San Francisco 49ers, cu scorurile 26-21 și 20-16.

De cealaltă parte, Rams joacă al cincilea Super Bowl, având un record de 3-1 victorii. Au pierdut în ediția 14 cu scorul de 31-19 în fața celor de la Pittsburgh Steelers și s-au impus în ediția 34 cu 23-16 împotriva celor de la Tennessee Titans, și învingându-i pe cei de la New England Patriots în edițiile 36 și 53, cu scorurile de 20-16, respectiv 13-3.