Portarul nici nu a vazut mingea! RACHETA cu care De Bruyne a deschis scorul la Budapesta l-a lasat MUT si pe Guardiola

Kevin De Bruyne Borussia Monchengladbach Champions League Manchester City Liga Campionilor Portarul nici nu a vazut mingea! RACHETA cu care De Bruyne a deschis scorul la Budapesta l-a lasat MUT si pe Guardiola
Data publicarii: Marti 16 Martie 2021, 22:20
Data actualizarii: Marti 16 Martie 2021, 22:21

Manchester City si Borussia Monchengladbach s-au intalnit in returul optimilor Champions League.

Dupa ce Manchester City s-a impus cu 2-0 in meciul tur, cele doua s-au intalnit la Budapesta pentru returul care stabileste echipa calificata in sferturile Champions League.

Meciul a fost mutat din cauza restrictiilor de Covid-19 din Marea Britanie si Germania, iar Budapesta a fost alegerea englezilor pentru disputarea meciului.

Captianul De Bruyne a inceput in forta meciul, deschizand scorul in minutul 13 cu un sut superb! Mahrez i-a pasat la marginea careului, iar mijlocasul a trimis o torpila, direct in plasa portii lui Sommer, care nu a putut evita golul.