Barcelona, ELIMINATA din Champions League! Messi nu mai reuseste REMONTADA! | Liverpool trece fara probleme de Leipzig: 2-0! AICI tot ce s-a intamplat in Champions League

Barcelona Champions League Liverpool Paris Saint-Germain RB Leipzig Liga Campionilor
Live Blog
Champions League
Data publicarii: Miercuri 10 Martie 2021, 22:22
Data actualizarii: Joi 11 Martie 2021, 00:00

Urmarim si comentam duelurile de top din optimile Champions League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

23:59 10 Mar
Borussia Dortmund, FC Porto, PSG si Liverpool sunt primele 4 echipe calificate in sferturile de finala ale Champions League! :)
23:52 10 Mar

Fluier final in meciurile serii din Champions League!

In ciuda remizei din aceasta seara, Barcelona a fost eliminata de PSG din optimi, fiind invinsa cu scorul de 5-2 la general.

In celalalt duel, Liverpool s-a impus cu 4-0 la general in fata nemtilor de la RB Leipzig, care isi incheie parcursul in acest sezon european.

23:50 10 Mar
Mohamed Salah a ajuns la 27 de goluri in Champions League!

Min. 71: GOOOL Liverpool!
Salah deschide scorul dupa un assist al lui Jota.

23:21 10 Mar
Momentul care putea decide soarta Barcelonei in acest sezon de Champions League...

23:01 10 Mar

Messi nu a mai ratat un penalty in Champions League din sezonul 2014/15! :O

22:56 10 Mar

Borna incredibila atinsa de Mbappe in urma golului inscris in aceasta seara in poarta lui Ter Stegen! :O

22:55 10 Mar
S-a terminat prima repriza a meciurilor din aceasta seara! Care va fi scorul final?

22:51 10 Mar

PSG 1-1 BARCELONA

Min. 45+3:
Messi rateaza o lovitura de la 11 metri. Navas a intervenit si a deviat balonul in bara. Scorul pauzei ramane 1-1.

22:37 10 Mar

Min. 37: GOOOL Barcelona!
Messi restabileste egalitatea printr-un gol superb, la care Navas nu a avut nicio sansa.

22:30 10 Mar

PSG 1-0 BARCELONA

Min. 30: GOOOL PSG!
Mbappe deschide scorul dintr-o lovitura de la 11 metri.

22:25 10 Mar
Statisticile sunt incurajatoare pentru Liverpool! Campioana Angliei nu a fost niciodata eliminata dintr-o competitie europeana dupa ce a castigat meciul tur in deplasare.

22:03 10 Mar
Au inceput cele doua super-meciuri ale serii! Cine castiga?

16:06 10 Mar

Cine se califica mai departe in duelul dintre Liverpool si Leipzig? :)

13:24 10 Mar
Echipele probabile anuntate de presa din Spania:

13:21 10 Mar

Barcelona se deplaseaza la Paris pentru o 'misiune imposibila'. Cu Laporta din nou presedinte, catalanii spera la o minune pe Parc des Princes, dupa ce PSG s-a impus cu 4-1 in meciul tur.

Din lotul spanililor lipsesc Gerard Pique, care s-a accidentat in semifinala Cupei Spaniei cu Sevilla si Ronald Araujo, a carui accidentare a recidivat.

De cealalta parte, PSG, care se deplasase la Barcelona fara Di Maria si Neymar, a reusit sa il recupereze pe starul argentinian, in timp ce brazilianul va lipsi si la retur.

Fanii francezi au luat cu asalt hotelul in care erau cazati jucatorii Barcelonei si au declansat focuri de artificii la ora 4 dimineata.

In celalalt meci al serii, Liverpool o primeste pe Leipzig pe teren propriu, insa tot in deplasare! :) Meciul se joaca la Budapesta din cauza restrictiilor Covid-19 din Germania, insa ar putea fi un beneficiu pentru echipa lui Klopp, care nu a mai castigat pe teren propriu in ultimele sase meciuri.

In meciul tur, campioana Angliei s-a impus cu 2-0, prin golurile inscrise de Salah si Mane.

• Barcelona spera la inca o REMONTADA ISTORICA in: PSG - Barcelona, LIVE TEXT de la 22:00 | Anfield se muta la Budapesta in: Liverpool - Leipzig, de la aceeasi ora