Momentul care putea schimba TOTAL soarta Barcelonei! Messi nu a mai ratat de la 11 metri in Champions League de peste 2.000 de zile

messi Barcelona PSG Liga Campionilor Golul care putea schimba TOTAL meciul! Cand a fost ultima data cand Messi a esuat sa inscrie de la 11 metri in Champions League
Data publicarii: Miercuri 10 Martie 2021, 23:14
Data actualizarii: Miercuri 10 Martie 2021, 23:24

Barcelona a jucat contra lui PSG in deplasare si a incercat o revenire spectaculoasa dupa ce in tur au pierdut cu cu 4-1.

Catalanii au inceput bine meciul si au ratat mai multe ocazii in debutul meciului, dar Mbappe a deschis scorul in minutul 30 din lovitura de la 11 metri. Messi a reusit sa egaleze cu un sut superb din afara careului in minutul 37.

Acelasi Messi a beneficiat de o lovitura de la 11 metri in minutul 45+3, dar din pacate pentru Barcelona, argentinianul nu a putut sa inscrie, iar scorul la pauza a fost 1-1.

Ultima data cand Messi nu a reusit sa inscrie de la 11 metri in Champions League se intampla in februarie 2015 contra lui Manchester City.