”Se salvează Dinamo de la retrogradare?”. Rezultatele sondajului Sport.ro: 25.000 de cititori au răspuns la întrebare

Dinamo Otelul Galati SONDAJ SPORT.RO Superliga Zeljko Kopic Superliga
Data publicarii: Miercuri 14 Februarie 2024, 14:32
Data actualizarii: Miercuri 14 Februarie 2024, 14:33

”Câinii” lui Zeljko Kopic sunt momentan pe ultimul loc în Superligă.

Dinamo este pe locul 16, ultimul, în Superligă, echipa antrenată de Zeljko Kopic aflându-se la egalitate de puncte și cu un golaveraj identic cu FC Botoșani, care beneficiază însă în clasament de golurile mai multe înscrise.

Locurile 15-16 duc direct în Liga 2, iar pozițiile 13-14 sunt cele de baraj.

Aproximativ 25.000 de cititori Sport.ro au răspuns, până miercuri la ora 14:30, la întrebarea ”Se salvează Dinamo de la retrogradare?”, iar rezultatele sondajului sunt următoarele:

52,45% DA

47,55% NU

Dinamo - Oțelul Galați, aproape de sold-out cu cinci zile înainte de meci

În ultima etapă, Dinamo a reușit să producă surpriza în etapa precedentă și să câștige pe terenul campioanei Farul Constanța, scor 2-0.

Darko Velkovski a fost cel care a deschis scorul pentru echipa lui Zeljko Kopic, în minutul 29, după ce a deviat o minge centrată de Milanov din lovitură liberă.

Cel care a stabilit scorul final, 2-0, a fost Dennis Politic, care a marcat din alunecare în minutul 48, cu poarta goală.

Victoria le-a dat încredere fotbaliștilor de la Dinamo în ceea ce privește îndeplinirea obiectivului: salvarea de la retrogradare.

Suporterii sunt gata să umple micuța arenă ”Arcul de Triumf”, care are o capacitate de 7.500 de locuri.

Marți seară, cu cinci zile înainte de meciul cu Oțelul Galați de duminică, toate bilete disponibile în peluza ”Cătălin Hîldan” au fost epuizate, iar în celelalte sectoare din stadion mai sunt disponibile mai puțin de 1.000 de bilete.