Liga 1 Academica Clinceni Marian Barbu Viitorul Superliga Sa vina VAR! Se inmultesc fazele controversate in Liga 1! Trei posibile penalty-uri la meciul dintre Viitorul si Clinceni neacordate de Marian Barbu
Data publicarii: Vineri 05 Martie 2021, 23:21
Data actualizarii: Vineri 05 Martie 2021, 23:30

Viitorul si Academica Clinceni au remizat in etapa cu numarul 26 din Liga 1, scor 1-1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 42 prin Andronic, iar Tsoumou a egalat in prelungirile partidei pentru echipa lui Mircea Rednic.

Personajul principal al acestei partide a fost arbitrul Marian Barbu. Centralul de 32 de ani din Fagaras la infuriat pe Ilie Poenaru, care l-a acuzat ca nu a acordat un penalty pentru echipa sa in urma unui duel intre Cojocaru si Chunchukov in minutul 82, cand scorul era 1-0 pentru Academica.

De asemenea, inainte de aceasta faza, si gazdele de la Viitorul au cerut doua lovituri de la 11 metri. Mai intai, in minutul 50 Jo Santos a cazut dupa un duel cu Paul Pirvulescu, insa Barbu a lasat jocul sa continue.

Ulterior, in minutul 60, Tsoumou a cerut penalty dupa un duel cu Bilal, insa si de aceasta data centralul a considerat ca nu s-a intamplat nimic neregulamentar.