bataie Jorge Sampaoli marseille Unai Emery villareal Fotbal extern VIDEO | Emery și Sampoli, la un pas de bătaie! Imaginile zilei vin din Franța
Alecu Mihai
Data publicarii: Duminica 01 August 2021, 20:59
Data actualizarii: Luni 02 August 2021, 00:24

Perioada de pregătire pare că i-a dus pe cei doi antrenori la capătul puterilor.

Olympique Marseille și Villareal s-au întâlnit într-un meci de pregătire, însă desfășurarea partidei avea să facă meciul să nu semene deloc cu unul amical, ba chiar la un moment dat aveai impresia că este o confruntare din fazele elimintorii ale Champions League.

La doar două minute după pauză, când Marseille conducea cu 1-0, Unai Emery și-a ieșit din minți și a protestat, arbitrul eliminându-l din cauza reacției sale. Tehnicianul spaniol nu s-a rezumat la a ieși calm de pe teren și s-a certat și cu Jorge Sampaoli, carismaticul antrenor argetinian sărind chiar la bătaie ca urmare a gesturilor lui Emery.