Ionuț Stoica
Data publicarii: Marti 26 Martie 2024, 20:04
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2024, 20:11

România U20 - Polonia U20 s-a terminat 1-1.

În minutul 87 al unei partide extrem de intense împotriva naționalei poloneze de juniori, atmosfera s-a încins la maximum.

Situația a izbucnit când Jordan Majchrzak, încercând să tragă de timp, s-a așezat deasupra mingii, blocând orice tentativă a jucătorilor români de a reîncepe jocul.

În contextul acestei tensiuni crescute, Jan Zuberek s-a alăturat, iar jucătorii români au încercat să recupereze mingea. În haosul ce a urmat, Robert Popa și Stefan Dutu l-au împins pe Majchrzak, provocându-i căderea pe gazon.

Evenimentele au escaladat rapid, iar o altercație generală a izbucnit pe teren, cu toată lumea implicată, în timp ce Majchrzak încă se zbatea pe jos. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

În ceea ce privește evoluția scorului, România U20 a reușit să egaleze în minutul 71 prin Bodișteanu, după ce Buksa deschisese scorul pentru Polonia în minutul 37.