Leeds United Crawley FA Cup Marcelo Bielsa Fotbal extern Rezultat SOCANT in meciul dintre Crawley, echipa din liga a 4-a, si Leeds! S-a terminat 3-0 si echipa nebunului Bielsa e OUT in turul 3
Data publicarii: Duminica 10 Ianuarie 2021, 17:13
Data actualizarii: Duminica 10 Ianuarie 2021, 17:46

Leeds United a suferit o adevarata corectie in turul 3 al FA Cup.

Echipa antrenata de Marcelo Bielsa a fost invinsa cu 3-0 de micuta Crawley, echipa care evolueaza in Liga 4 engleza.

Cu jucatori importanti precum Rodrigo, Helder Costa sau Aljoski in 'primul 11, echipa de pe locul 12 din Premier League a fost surprinsa total de cei de la Crawley.

Dupa o prima repriza fara foarte multe evenimentele, gazdele s-au descatusat in partea secunda si au facut 20 de minute de senzatie.

Nicholas Tsaroulla a deschis scorul in minutul 50, pentru ca Ashley Nadesan sa dubleze avantajul lui Crawley 3 minute mai tarziu.

In minutul 70, Jordan Tunnicliffe a facut ca tabela sa arate scor de neprezentare si a facut ca umilinta echipei lui Bielsa sa fie completa.