Boca Juniors Argentina Copa Libertadores River Plate Fotbal extern Meci demential intre Boca si River! Ce s-a intamplat in turul finalei Copei Libertadores, azi-noapte, dupa ce partida a fost amanata cu 24 de ore din cauza vremii
Data publicarii: Luni 12 Noiembrie 2018, 09:21
Data actualizarii: Luni 12 Noiembrie 2018, 09:29

Boca Juniors si River Plate, cele mai mari echipe ale Argentinei, au remizat in turul finalei Copei Libertadores, pe Estadio La Bombonera.

Boca Juniors si River Plate au incheiat la egalitate, scor 2-2, in meciul tur al finalei Copei Libertadores. Partida ar fi trebuit sa se dispute in sambata, dar a fost amanata din pricina vremii.

Boca a deschis scorul in minutul 34 al partidei de pe La Bombonera porin Ramon Abila, dar River a egalat prin Lucas Pratto imediat.

• Meci demential intre Boca si River! Ce s-a intamplat in turul finalei Copei Libertadores, azi-noapte, dupa ce partida a fost amanata cu 24 de ore din cauza vremii

Gazdele au intrat la pauza in avantaj, dupa ce Benedetto a punctat cu o lovitura de cap.

Scorul final a fost, insa, stabilit de Izquierdoz, care si-a marcat un autogol, dupa o deviere nefericita la o centrare din lovitura libera.

De teama unor incidente grave, autoritatile argentiniene au interzis deplasarea fanilor, astfel ca cei de la River nu au fost pe stadion.

In returul de pe Estadio Monumental, River Plate e mare favorita, iar Boca nu va avea nici ea fanii alaturi.