JUVENTUS 3-0 CHIEVO | Cristiano Ronaldo a ratat un penalty si alte 2 ocazii imense, doi jucatori au marcat in premiera in acest sezon

Arsenal Chelsea Real Madrid Fotbal extern
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Luni 21 Ianuarie 2019, 23:23
Data actualizarii: Marti 22 Ianuarie 2019, 10:37

In acest weekend sunt programate multe meciuri interesante in cele mai tari ligi europene.

23:15 21 Jan
GOOOL JUVENTUS! Rugani marcheaza primul sau gol in acest sezon cu o lovitura de cap dupa un corner
22:44 21 Jan
PENALTY RATAT! Juventus a primit lovitura de pedeapsa dupa un hent, sutul lui Ronaldo este respins in corner de portar!
22:19 21 Jan

GOOOL JUVENTUS! Emre Can mareste avantajul lui Juve inainte de pauza. Este primul gol al germanului in Serie A

21:47 21 Jan
GOOOL JUVENTUS! Costa deschide scorul inca din minutul 13, cu un sut puternic de la distanta, care il lasa fara replica pe portarul lui Chievo!

20:44 21 Jan
JUVENTUS - CHIEVO LIVE 21:30

Cristiano Ronaldo va incerca sa redevina golgeterul Serie A, dupa ce a fost egalat de Duvan Zapata. Acesta din urma a marcat patru goluri in Frosinone - Atalanta si l-a egalat pe portughez! Ambii au cate 14 reusite.

Echipele de start:

23:39 20 Jan
GOOOOL MESSI in prelungirile meciului!!!

23:22 20 Jan
GOOOOL BARCELONA! Suarez inscrie, dupa un sut al lui Messi respins de portarul lui Leganes! Arbitrul cere ajutorul VAR, asistentii din camera video valideaza reusita! Pe net sunt deja MII de mesaje care sustin ca golul NU trebuia acordat!!!!

22:23 20 Jan
GOOOOL BARCA!!!! Barcelona marcheaza prin Dembele. Superfaza a liderului din La Liga, finalizare perfecta a lui Dembele, dupa assist-ul lui Jordi Alba. Faza a plecat de la Pique!

21:11 20 Jan
Echipa de start a Barcelonei pentru meciul cu Leganes. Messi nu e in primul 11!

17:30 20 Jan
Manchester City ramane la 4 puncte in spatele lui Liverpool. Sterling si Sane au inscris in repriza a doua pentru o victorie fara emotii cu ultima clasata
15:51 20 Jan

GOOOL MANCHESTER CITY! Danilo inscrie un gol cu un sut de la distanta, mingea este deviata de un fundas.

14:57 20 Jan
HUDDERSFIELD - MANCHESTER CITY LIVE 15:30

23:38 19 Jan
TOATE REZULTATELE ZILEI DIN CAMPIONATELE DE TOP ALE EUROPEI

20:10 19 Jan
GOOOL ARSENAL! Koscielny mareste avantajul celor de la Arsenal in minutul 39!

19:45 19 Jan
GOOOL ARSENAL! Lacazette deschide scorul in minutul 14!

19:08 19 Jan
Arsenal - Chelsea de la 19:30

ECHIPELE DE START

GOOOL REAL MADRID! Luka Modric inscrie si el in minutul 2 de prelungiri! Real castiga acasa cu Sevilla!

18:55 19 Jan
NEBUNIE LA LIVERPOOL - CRYSTAL PALACE! S-a marcat pana in ultima secunda! Mayer a inscris golul trei pentru Crystal in minutul 90+5.

18:53 19 Jan

GOOOL REAL MADRID! Casemiro deschide scorul in minutul 78, cu un sut superb de la distanta!

18:51 19 Jan
GOOOL LIVERPOOL! Mane rezolva partida in minutul 90+3!

18:50 19 Jan
ELIMINARE PENTRU LIVERPOOL! Milner vede al doilea galben si isi lasa echipa in 10 in ultimele minute ale partidei.

18:36 19 Jan
GOOOL BRIGHTON! Gross reduce din diferenta in fata lui Man United!

18:35 19 Jan
GOOOL LIVEPOOL! Salah inscrie dupa o greseala uriasa a portarului celor de la Palace.

18:24 19 Jan
GOOOL CRYSTAL PALACE! Tomkins restabileste egalitatea in minutul 66! Liverpool trebuie sa munceasca pentru victorie, pentru ca cei de la Crystal Palace nu se lasa!

18:12 19 Jan
GOOOOL LIVERPOOL! Condusa la pauza cu 1-0, Liverpool a intors meciul in favoarea ei in doar 8 minute!!! Firmino a facut 2-1!
18:06 19 Jan
GOOOL LIVEPOOL! Salah egaleaza inca din inceputul reprizei secunde!

17:44 19 Jan
GOOOL MANCHESTER UNITED! Rashford mareste diferenta echipei lui Solskjaer inainte de pauza!

17:36 19 Jan
GOOOL CRSYSTAL PALACE! Townsend deschide scorul in minutul 34!

17:29 19 Jan
GOOOL MANCHESTER UNITED! Paul Pogba deschide scorul in minutul 28!

23:17 18 Jan
GOOOL BAYERN! Lewandowski da lovitura decisiva cu 5 minute inainte de final!

22:48 18 Jan
GOOOL HOFFENHEIM! Schulz aduce echipa sa din nou in carti!

22:19 18 Jan
GOOOL BAYERN! Goretzka reuseste dubla si mareste avantajul lui Bayern inainte de pauza!

22:09 18 Jan
GOOOL BAYERN! Goretzka deschide scorul dintr-o faza superba, cu un sut pe diagonala!

20:49 18 Jan
Iata echipele de start la Hoffenheim - Bayern

17:15 18 Jan

Printre partidele deosebite din acest final de saptamana se afla derby-ul londonez dintre Arsenal si Chelsea, care s-a jucat pentru prima data in 1907, intalnirea de Champions League dintre Real Madrid si FC Sevilla, meciul dintre primele doua clasate din Turcia (Trabzonspor - Istanbul BB), un duel pentru un loc de cupe europene (AS Roma - Torino FC) si altul pentru o pozitie de Champions League (Napoli - Lazio) din Italia, dar si infruntarea dintre echipele la moda din Germania (Leipzig - Dortmund).

TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Munchen (Germania, vineri, 18 ianuarie, 21.30)

Getafe - Alaves (Spania, vineri, 18 ianuarie, 22.00)