EURO U21: Anglia - Franta 1-2 | Franta intoarce scorul in minutele 88 si 95!!! Francezii au ratat si doua penalty-uri, Anglia a jucat in 10 in repriza a doua

Anglia U21 EURO U21 Franta U21 EURO EURO U21 | Anglia - Franta, LIVE 22:00! Derby-ul din grupa Romaniei: alaturi de elevii lui Radoi, englezii si francezi nu au pierdut niciun meci in preliminarii
Data publicarii: Marti 18 Iunie 2019, 17:30
Data actualizarii: Miercuri 19 Iunie 2019, 00:06

Anglia - Franta incheie prima etapa din faza grupelor la Campionatul European U21.

Din articol

ANGLIA - FRANTA 1-2

Fazele meciului

Final

• EURO U21 | Anglia - Franta, LIVE 22:00! Derby-ul din grupa Romaniei: alaturi de elevii lui Radoi, englezii si francezi nu au pierdut niciun meci in preliminarii

Min 90+5 - GOOOL Franta | Francezii marcheaza si castiga meciul. Wan-Bissaka si-a batut propriul portar si a bifat primul autogol de la EURO U21

Min 88 - GOOOL Franta | Ikone egaleaza pe final, meritat dupa cum au aratat ultimele minute de joc!

Min 65 - Al doilea penalty ratat de Franta | Aouar a sutat in bara de la 11 metri

Min 64 - Eliminare in echipa Angliei si penalty pentru Franta | Chaudhury a intrat criminal la Bamba in propriul careu. Arbitrul l-a eliminat dupa analiza VAR. Bamba a fost schimbat cu Ntcham!

Min 54 - GOOOL Anglia | Phil Foden ii intoarce pe Upamecano si Tousart si suteaza plasat i poarta lui Bernardoni

Pauza

Min 24 - Penalty ratat Franta | Moussa Dembele rateaza o lovitura de la 11 metri, acordata dupa un hent facut de Clarke-Salter

Echipele de start

Cei doi giganti din grupa Romaniei se vor confrunta in aceasta seara, ora 22:00, in cel de-al doilea mare meci de la EURO U21. Primul soc a fost confruntarea dintre Italia si Spania, meci incheiat cu victoria italienilor, scor 3-1.

Anglia are un palmares bun in istoria confruntarilor cu Franta la Campionatul European U21. Englezii au castigat doua meciuri, au remizat o data si au pierdut o singura partida. Franta si Anglia sunt neinvinse in campania de calificare. Romania, care face parte din aceeasi grupa, este a treia echipa calificata la EURO U21 care nu a pierdut niciun meci in preliminarii.