Momente de GROAZA la ultimul meci al lui Al Hilal! Gomis a lesinat pe teren sub privirea lui Razvan Lucescu

Al Hilal Arabia Saudita Bafetimbi Gomis Campionate externe Momente de GROAZA la ultimul meci al lui Al Hilal! Gomis a lesinat pe teren sub privirea lui Razvan Lucescu
Data publicarii: Vineri 21 August 2020, 09:07
Data actualizarii: Vineri 21 August 2020, 09:08

Al Hilal a pierdut in deplasarea de la Al Ahli, 1-2, insa ramane lider in prima liga din Arabia Saudita cu patru etape ramase pana la final.

Gazdele au deschis rapid scorul prin Omar Al Soma, care a inscris in minutul 5, in timp ce echipei lui Lucescu i-a trebuit 57 de minute pentru a egala. Golul decisiv a fost inscris de Abdulfattah Asiri, in minutul 73.

Inceputul meciului a fost de groaza pentru cei prezenti la meci, dupa ce Bafetimbi Gomis a avut o noua criza si s-a prabusit pe teren in minutul 14. Gomis a suferit o sincopa vasovagala si nu este la primul astfel de episod. I s-a mai intamplat si la Swansea, si la Lyon, dar si la Galatasaray.

Razvan Lucescu a privit de pe margine ingrijorat toata scena, dar ulterior atacantul si-a revenit si a putut juca restul meciului.