Napoli 2-1 Juventus! SOC IMENS IN SERIE A! Insigne a lovit-o pe Juventus | Valladolid - Real Madrid 0-1! Nacho o trimite pe Real pe primul loc in La Liga | Roma 1-1 Lazio

meciuri europa Bayern Munchen fc barcelona Juventus Torino weekend Campionate externe
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Duminica 26 Ianuarie 2020, 22:42
Data actualizarii: Luni 27 Ianuarie 2020, 00:11

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din campionatele de top pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

NAPOLI - JUVENTUS 2-1

GOOOOL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo intra in scena si inscrie pentru "Batrana Doamna" in minutul 90

23:37 26 Jan
VALLADOID - REAL MADRID 0-1

GOOOOL REAL! Nacho reuseste sa deschida scorul cu 12 minute inainte de finalul meciului
23:35 26 Jan

NAPOLI - JUVENTUS 2-0

GOOOL NAPOLI! Insigne inscrie un gol frumos din interiorul careului

23:16 26 Jan
LILLE - PSG 0-2

Neymar face dubla din penalty dupa ce a deschis scorul cu un gol de toata frumusetea! Vezi AICI primul gol al brazilianului
23:14 26 Jan
NAPOLI - JUVENTUS 1-0

GOOOOL NAPOLI! Zielinski deschide scorul dupa ce portarul lui Juventus respinge mingea in picioarele lui
21:28 26 Jan
Victorii categorice in Germania pentru Leverkusen si Hoffenheim in Bundesliga. Bordeaux a batut-o pe Nantes in meciul ales de gazde pentru a-i celebra memoria lui Emiliano Sala. De la 22:00 incepe Lille - PSG, derby-ul etapei in Ligue 1.

21:25 26 Jan
Rangers a pierdut cu Hearts, la Edinburgh, si ramane la 5 puncte in spatele lui Celtic (58 fata de 53). Rangers are insa un joc mai putin disputat in Scotia si spera sa se apropie de marea rivala pentru a pune presiune in finalul sezonului.

21:23 26 Jan
Fara sa mizeze vreun minut pe Razvan Marin, Ajax a pierdut in deplasarea de la Groningen, 1-2. Campioana pastreaza insa un avans de 3 puncte fata de locul 3, ocupat acum de AZ.

21:21 26 Jan
Juve o ataca pe Napoli cu Ronaldo, Dybala si Higuain! Aici e 11-le de start al campioanei din Serie A pentru derby-ul de pe San Paolo.

21:19 26 Jan
1-1 in derby-ul Romei! Marile greseli de portar din prima repriza au adus singurele goluri ale meciului!

19:44 26 Jan

GOOOL LAZIO! GRESEALA INCREDIBILA a lui PAU LOPEZ, Acerbi profita si marcheaza din cativa centimetri!!!

19:30 26 Jan
GOOOOL ROMA!!! DZEKO marcheaza dupa o eroare majora a lui Strakosha!

18:41 26 Jan
Victorie cu 3-0 pentru Lyon in fata lui Toulouse la primul meci de Ligue 1 cu Tatarusanu in poarta!

18:40 26 Jan

Echipele de start pentru derby-ul Romei:

AS ROMA

LAZIO

18:37 26 Jan
Jucatorii Romeni ies la incalzire inaintea super derby-ului de pe Olimpico!

15:34 26 Jan

Inter Milano s-a incurcat pe teren propriu cu Cagliari si se afla la 3 puncte de Juventus, care va juca in aceasta seara cu Napoli.

Lautaro Martinez a deschis scorul in minutul 29, insa Inter nu a putut tine de scor, iar Nainggolan a profitat de o eroare uriasa in apararea "nerazzurrilor" si a egalat in minutul 78. Astfel, Inter a ajuns la a doua remiza consecutiva.

BAYERN MUNCHEN - SCHALKE 4-0

Min. 58: GOOOOOOL BAYERN! Festival de goluri in meciul etapei din Bundesliga! Alcantara inscrie simplu din pasa lui Lewandowski.
20:55 25 Jan
BAYERN MUNCHEN - SCHALKE 3-0

Min. 50: GOOOOOOOL BAYERN! Goretzka isi trece numele pe lista marcatorillor.

20:29 25 Jan
BAYERN MUNCHEN - SCHALKE 2-0

Min. 45: GOOOOOOL BAYERN! Muller dubleaza avantajul gazdelor. Este al 100-lea gol al acestuia pe Allianz Arena!
19:49 25 Jan
BAYERN MUNCHEN - SCHALKE 1-0

Min. 6: GOOOOOOL BAYERN! Lewandowski deshide scorul cu noroc dupa o gaza a apararii oaspetilor.
19:06 25 Jan
BAYERN MUNCHEN - SCHALKE 04

18:37 25 Jan

VALENCIA - BARCELONA 2-0

Min. 77: GOOOOOOOL VALENCIA! Maxi Gomez reuseste dubla si declanseza nebunia in tribunele stadionului.

18:07 25 Jan

VALENCIA - BARCELONA 1-0

Min. 48: GOOOOOOL VALENCIA! Maxi Gomez deschide scorul cu sun sut deviat din interiorul careului!

17:50 25 Jan

VALENCIA - BARCELONA 0-0

Pauza in derby-ul etapei din La Liga! O prima repriza echilibrata, in care Valencia a avut o bara si a ratat un penalty.

4-1 este raportul suturilor pe poarta in favoarea gazdelor.

17:16 25 Jan

Min. 12: Pique faulteaza in careu, dar Ter Stegen apara fabulos sutul lui Maxi Gomez si scorul ramane egal.

15:51 25 Jan
VALENCIA - BARCELONA

12:54 25 Jan
Rezultatele si marcatorii meciurilor de aseara din Franta, Germania, Italia, Olanda si Spania:

12:49 25 Jan
In acest weekend vor avea loc mai multe meciuri interesante in Cupa Angliei, dar si in ligile din Italia, Germania, Spania, Franta sau Grecia. In Romania, Rusia, Austria, Bulgaria, Cehia, Croatia, Danemarca, Polonia, Serbia, Slovacia, Slovenia si Ucraina nu s-au reluat campionatele. In Norvegia si Suedia, competitia incepe abia in aprilie, pentru ca se desfasoara in formatul primavara - toamna.

Borussia Dortmund - FC Koln (Germania, Bundesliga, vineri, 24 ianuarie, 21.30)

Eintracht Frankfurt - RB Leipzig (Germania, Bundesliga, sambata, 25 ianuarie, 16.30)

West Ham United - West Bromwich Albion (Anglia, FA Cup, sambata, 25 ianuarie, 17.00)

Valencia - FC Barcelona (Spania, La Liga, sambata, 25 ianuarie, 17.00)

Southampton - Tottenham (Anglia, FA Cup, sambata, 25 ianuarie, 17.00)

Fenerbahce - Istanbul BB (Turcia, Super Lig, sambata, 25 ianuarie, 19.00)

Bayern Munchen - Schalke 04 (Germania, Bundesliga, sambata, 25 ianuarie, 19.30)

Genk - Gent (Belgia, Pro League, sambata, 25 ianuarie, 21.30)

Torino FC - Atalanta (Italia, Serie A, sambata, 25 ianuarie, 21.45)

Inter Milano - Cagliari (Italia, Serie A, duminica, 26 ianuarie, 13.30)

Manchester City - Fulham (Anglia, FA Cup, duminica, 26 ianuarie, 15.00)

Omonia Nicosia - Anorthosis Famagusta (Cipru, Protathlima A Katigorias, duminica, 26 ianuarie, 17.00)

Young Boys - FC Basel (Elvetia, Super League, duminica, 26 ianuarie, 17.00)

PSV Eindhoven - Twente Enschede (Olanda, Eredivisie, duminica, 26 ianuarie, 17.45)

Nantes - Bordeaux (Franta, Ligue 1, duminica, 26 ianuarie, 18.00)

AS Roma - Lazio (Italia, Serie A, duminica, 26 ianuarie, 19.00)

AEK Atena - Olympiakos Pireu (Grecia, Super League, duminica, 26 ianuarie, 19.30)

Napoli - Juventus (Italia, Serie A, duminica, 26 ianuarie, 21.45)

Real Valladolid - Real Madrid (Spania, La Liga, duminica, 26 ianuarie, 22.00)

Lille - PSG (Franta, Ligue 1, duminica, 26 ianuarie, 22.00)
Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • LIVE 17.00 Test important pentru Setien in : VALENCIA - BARCELONA | George Puscas cauta golul in: Reading - Cardiff | Maine: Napoli - Juventus, Valladoid - Real Madrid