Ianis Hagi a jucat 61 de minute in Genk 2-1 Mouscroun!| Barcelona a demolat-o pe Sevilla, Juventus a castigat derby-ul Italiei! Aici toate rezultatele

meciuri derby Europa weekend Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Duminica 06 Octombrie 2019, 15:10
Data actualizarii: Duminica 06 Octombrie 2019, 23:55

Si in aceasta etapa se joaca mai multe derby-uri in Europa.

23:50 06 Oct
GOOOOOL BARCELONA! Leo Messi inscrie din lovitura libera in minutul 78

23:35 06 Oct
GOOOOOL JUVENTUS!  Gonzalo Higuain o aduce din nou pe Juve in avantaj dupa un gol marcat cu 10 minute inainte de final!

23:06 06 Oct
GOOOOOOL GENK! Echipa lui Ianis Hagi da lovitura pe final si obtine toate cele 3 puncte

23:04 06 Oct
GOOOOL GENK! Onuachu reduce din diferenta in minutul 75

23:00 06 Oct
GOOOOOL BARCELONA! DEMBELE marcheaza in minutul 35 si mareste avantajul catalanilor

22:59 06 Oct
GOOOOOOL BARCA! Arturo Vidal dubleaza avantajul catalanilor

22:47 06 Oct
GOOOOOL BARCELONA! Suarez inscrie in minutul 27 si ii aduce pe catalani in avantaj

22:15 06 Oct
Genk e condusa pe teren propriu dupa o ora de joc in fata lui Mouscron!

22:09 06 Oct
GOOOL INTER! Lautaro o readuce pe Inter in meci cu un gol din penalty in minutul 18!

21:55 06 Oct
GOOOL JUVENTUS dupa numai 4 minute in derby-ul Italiei! Dybala a marcat cu o executie superba! Faza a plecat de la Ronaldo, care a cerut fault in zona centrului terenului, fara sa-l impresioneze pe arbitru.

21:20 06 Oct
Messi, titular in Barcelona - Sevilla! In atacul Barcelonei mai sunt Suarez, eroul meciului cu Inter, si Dembele!

21:18 06 Oct
Echipele de start pentru derby-ul Italiei, Inter - Juventus! Cristiano, Dybala si Bernardeschi sunt in atacul lui Juventus! Conte vrea sa loveasca prin Lukaku si Lautaro!

21:14 06 Oct

Ianis Hagi e titular pentru a 3-a oara consecutiv la Genk! Acum, campioana sezonului trecut o intalneste pe Mouscroun!

01:02 06 Oct

Ionut Radu a jucat tot meciul pentru Genoa, a avut 5 interventii salvatoare, dar n-a putut sa o opreasca pe Milan. S-a terminat 1-2. In celelalte meciuri ale zilei in Serie A, Spal si Verona au castigat cu Parma, respectiv Sampdoria.

01:01 06 Oct
Rezultatele din Franta

00:57 06 Oct
Victorie surprinzatoare pentru Palace pe terenul lui West Ham, in ultimul meci al zilei din Premier League. A fost 1-2 pe London Stadium!

00:56 06 Oct
Vesti bune despre Hugo Lloris. Portarul lui Tottenham nu ar avea fractura dupa accidentarea horror suferita azi, in meciul cu Brighton!

19:01 05 Oct
Rezultatele din Premier League:

18:59 05 Oct
NEBUNIE in Liverpool - Leicester!!! Liverpool bate cu 2-1 dupa un penalty obtinut de Mane in minutul 4 al prelungirilor. Milner a transformat, Liverpool a luat toate punctele!!!

18:57 05 Oct
Real Madrid se impune cu 4-2 in fata Granadei! Au fost emotii pentru Zidane in ultimele 20 de minute, dupa ce Granada a marcat de doua ori, insa Benzema a mai punctat o data pe final si a rezolvat partida!

18:43 05 Oct
Surpriza URIASA in Bundesliga! Bayern e invinsa acasa de Hoffenheim!!! Dortmund a facut egal la Freiburg, la fel si Leipzig la Bayer Leverkusen.

18:23 05 Oct
GOOOL FANTASTIC MODRIC! Balonul de Aur din 2018 inscrie cu un sut superb din afara careului!

17:59 05 Oct
GOOOL REAL MADRID!! HAZARD inscrie cu o SUPER EXECUTIE in prelungirile primei reprize!!! E primul gol al lui Hazard in tricoul lui Real!

17:41 05 Oct
GOOOL MANE pentru Liverpool!!! 1-0 inainte de pauza!!!

17:09 05 Oct
GOOOL DORTMUND la Freiburg!!! Witsel marcheaza un super gol!

17:06 05 Oct

GOOOOL REAL MADRID!!! Benzema deschide scorul in minutul 2 in fata surprizei de pana acum a sezonului!!!

Min 90+3: FINAL DE MECI

Min 65 - GOL Brighton. Connolly face dubla!

Min 32 - GOL Brighton. Connolly majoreaza diferenta in favoarea gazdelor

Min 4 - Lloris sare pentru a prinde o minge, dar aterizeaza prost, pe mana. Reluarile arata ca portarul francez a suferit o fractura. El a fost inlocuit imediat si scos pe targa de pe teren

Min 3 - GOL Brighton. Maupay deschide scorul

Echipele

15:25 05 Oct

Si aceasta saptamana programeaza meciuri interesante in Europa: “Derby d'Italia” (Inter Milano - Juventus), doua partide importante din Spania (Real Madrid - Granada si Barcelona - Sevilla), o partida de titlu (Liverpool - Leicester) si alta de traditie (Newcastle - Manchester United) in Anglia, "Mesta mastarmotet" in Suedia (Malmo - IFK), unul dintre derby-urile Budapestei (Honved - Ferencvaros) si alte intalniri tari.

Bayer Leverkusen - RB Leipzig (Germania, Bundesliga, sambata, 5 octombrie, 16.30)

Real Madrid - Granada (Spania, La Liga, sambata, 5 octombrie, 17.00)

Liverpool - Leicester (Anglia, Premier League, sambata, 5 octombrie, 17.00)