VIDEO EXCLUSIV FA Cup | Manchester United - Liverpool 4-3! Show de proporții pe Pro Arena & VOYO

Liverpool FA Cup Jurgen Klopp Manchester United Robbie Fowler Anglia
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 20:08
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 20:14

Meciul dintre Manchester United și Liverpool din sferturile de finală ale Cupei Angliei a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

Manchester United - Liverpool 4-3

FINAL! Manchester United s-a calificat în semifinalele FA Cup.

Min. 120+1 GOOOL Manchester United! Senzațional! Diallo marchează golul victoriei în prelungiri. Show total pe ”Old Trafford”, în sferturile de finală FA Cup.

Min. 112 GOOOL Manchester United! Rashford restabilește egalitatea! Nebunie pe ”Old Trafford” cu șase goluri înscrise în aproape două ore de joc.

Min. 106 Partea a doua a prelungirilor începe acum.

PAUZĂ!

Min. 105 GOOOL Liverpool! Elliot dă lovitura în prelungiri și îi aduce pe ”cormorani” în avantaj.

Min. 91 Prima repriză a prelungirilor a început acum.

PAUZĂ! Urmează prelungirile.

Min. 87 GOOOL Manchester United! Antony face praf defensiva lui Liverpool și îl învinge pe Kelleher cu un șut elegant la colțul lung.

Min. 56 Szoboszlai își încearcă norocul de la mare distanță cu un șut la firul ierbii, dar Onana respinge în corner.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

PAUZĂ! CITEȘTE FLASH-INTERVIU EXCLUSIV cu Robbie Fowler după primele 45 de minute jucate pe ”Old Trafford”.

Min. 45+2 GOOOL Liverpool! Mohamed Salah surprinde și duce scorul la 2-1, întorcând soarta partidei pe ”Old Trafford”.

Min. 44 GOOOL Liverpool! ”Cormoranii” marchează în cele din urmă. Mac Allister restabilește egalitatea cu un șut violent din interiorul careului.

Min. 38 Liverpool înscrie, dar tușierul ridică fanionul. Golul lui Endo, anulat.

Min. 36 Liverpool pleacă pe contraatac, dar Luis Diaz nu reușește însă să-l execute pe Onana, iar acțiunea se concretizează.

Min. 36 Bruno Fernandes îi scoate în centru lui McTominay, care șutează în blocajul defensivei ”cormoranilor”. Ocazie imensă pentru ”diavoli”.

Min. 35 Bruno Fernandes îl testează pe Kelleher, care plonjează spectaculos și scoate șutul trimis de portughez.

Min. 10 GOOOL Manchester United! Scott McTominay înțeapă mingea în plasă, după ce Garnacho îl ia la țintă pe Kelleher din câțiva metri.

Min. 9 Mohamed Salah reia din voleu din apropierea lui Onana, dar balonul trece pe lângă poartă. Ocazie bună pentru Liverpool.

Min. 5 Dominik Szoboszlai țâșnește în jumătatea adversă și încearcă să-l surprindă pe Onana, dar portarul lui Manchester United stă bine pe picioare și prinde la piept șutul trimis de internaționalul maghiar.

Min. 4 Rashford șutează puternic de la marginea careului și îl întinde serios pe Kelleher, care respinge balonul în afara terenului.

Min. 1 Start de meci!

Echipele de start

• Manchester United: Onana - Wan-Bissaka, Varane, Lindelof, Dalot - McTominay, Mainoo - Garnacho, Fernandes, Rashford - Hojlund

Rezerve: Amrabat, Antony, Diallo, Eriksen, Forson, Heaton, Kambwala, Maguire, Mount

Antrenor: Ten Hag

• Liverpool: Kelleher - Gomez, Quansah, Van Dijk, Robertson - Mac Allister, Endo, Szoboszlai - Salah, Nunez, Diaz

Rezerve: Adrian, Bradley, Clark, Danns, Elliot, Gakpo, Gravenberch, McConnell, Tsimikas

Antrenor: Klopp

știre inițială

Manchester United - Liverpool, ultimul sfert de finală din FA Cup este LIVE de la ora 17:30 pe Pro Arena și VOYO, imediat după Chelsea - Leicester City de la ora 14:45.

Studioul Pro Arena pentru Manchester United - Liverpool va cuprinde și o transmisie în direct cu legenda ”cormoranilor” Robbie Fowler, aflat în aceste zile în România!

”Înlocuitor surpriză pentru Jurgen Klopp”

Managerul Jurgen Klopp o va părăsi pe Liverpool la finele actualei stagiuni.

Neamțul i-a preluat pe ”cormorani” la începutul lui octombrie 2015 și și-a trecut în CV tot ce se putea câștiga cu formația de pe Anfield de-a lungul anilor.

Fichajes anunță că Xabi Alonso este înlocuitorul pentru Jurgen Klopp vizat de Liverpool, doar că echipa de pe ”Anfield” ar mai avea și un alt nume-surpriză pe listă.

Sursa a menționat că trupa din Merseyside a pus ochii pe Franck Haise, antrenorul francez de 52 de ani care o dirijează în acest moment pe Lens în Ligue 1.

”Fotbalul său ofensiv, atractic, cu o mare complexitate tactică, atrage și echipa din Merseyside. O variantă la care nimeni nu se aștepta până acum, dar care poate câștiga mult dacă restul eșuează”, a notat sursa menționată.

Manchester City și revelația Coventry din liga secundă sunt în semifinalele FA Cup

Două echipe s-au calificat deja, sâmbătă, în semifinalele Cupei Angliei, cea mai veche competiție fotbalistică a lumii.

Deținătoarea trofeului Manchester City (2-0 cu Newcastle) și revelația din Championship Coventry City (3-2 cu Wolverhampton Wanderers) sunt formațiile care își continuă drumul spre finala FA Cup.